Wiadomości

  • 20 października 2016
  • wyświetleń: 6973

Kolejna szkoła podstawowa ma boisko z prawdziwego zdarzenia

W środę symbolicznie oddano do użytku kolejny obiekt zrealizowany w ramach programu pn. "Modernizacja boisk sportowych zlokalizowanych przy placówkach oświatowych w Bielsku-Białej". Boisko przy Szkole Podstawowej nr 31, podobnie jak inne obiekty tego typu w naszym mieście, posiada nawierzchnię poliuretanową na podbudowie z kruszyw i zostało ogrodzone piłkochwytami o wysokości 4 m i 6 m.

Otwarcie boiska przy Szkole Podstawowej nr 31 · fot. UM Bielsko-Biała


Powierzchnia boiska w granicach piłkochwytów wynosi 48x24m, w tym pole gry 22x44m. Obiekt wyposażony jest w bramki do gry w piłkę ręczną, urządzenia do gry w siatkówkę, 2 komplety urządzeń do gry w koszykówkę. Pola gry wyznaczone zostały liniami zróżnicowanymi kolorystycznie. Dodatkowo w ramach inwestycji powstała także 4-torowa bieżnia długości 73 m oraz skocznia do skoku w dal z rozbiegiem o długości 53 m.

Wykonano również roboty związane z drenażem i odprowadzeniem wód oraz niezbędnym zagospodarowaniem terenu w zakresie dojść, zjazdów i dróg ewakuacyjnych. Jest to już 21 boisko, które powstało w ramach programu. Jeszcze w tym roku planowane jest zakończenie kolejnych 4. Na lata 2017-2019 zaplanowano budowę 14 takich obiektów.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.