bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 października 2016
  • wyświetleń: 8521

Zakończono przebudowę ulicy Sobieskiego. Remont trwał 8 lat

W środę oficjalnie oddano do użytku ostatni odcinek przebudowywanej od 2008 roku ulicy Sobieskiego w Starym Bielsku. Tym samym dobiegła końca jedna z najważniejszych w ostatnich latach inwestycji drogowych w naszym mieście.

Zakończono przebudowę ulicy Sobieskiego - 19.10.2016 · fot. UM Bielsko-Biała


Ostatni etap robót był prowadzony na odcinku od ul. Wołyńskiej do ul. Kupieckiej od maja 2015 roku. Przebudowa ulicy miała na celu uzyskanie poprawy parametrów technicznych, uporządkowanie i uzupełnienie systemu odwodnienia oraz poprawy warunków bezpieczeństwa na drodze. Przebieg trasy wykonano w nawiązaniu do starego przebiegu ulicy, wprowadzając jednak korekty niezbędne dla poprawy warunków widoczności na łukach oraz zwiększenia bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Ponadto wykonano zatoki przystanków autobusowych. Projektowana lokalizacja przystanków uzgodniona została z Miejskim Zakładem Komunikacyjnym, a także z Radą Osiedla Stare Bielsko. Dodatkowo zapewniono odpowiednie warunki dla ruchu pieszego poprzez zastosowanie ciągów pieszych oraz wyznaczenie przejść dla pieszych. Przejścia wyznaczono w rejonie przystanków autobusowych i w obrębie skrzyżowań.

Ulica Sobieskiego wykonana została jako droga o szerokość jezdni równej 7,0 m (dwa pasy ruchu o szerokości 3,50 m) z chodnikami szerokości od 1,5 do 2,1 m. Realizacja tego zadania przebiegała etapami. Długość przebudowanej drogi to ponad 3,5 km. Łączna wartość zadania to kwota blisko 36 mln zł, w tym uzyskane dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej i budżetu centralnego to 11 mln zł.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.