bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 października 2016
  • wyświetleń: 7095

Startup Podbeskidzie pomaga młodym firmom rozwinąć skrzydła

Mieszkańcy Podbeskidzia mają w naszym kraju opinię bardzo przedsiębiorczych osób. Niska stopa bezrobocia i wysokie miejsce w statystyce ilości milionerów na kilometr kwadratowy są tego najlepszym potwierdzeniem. W 2015 roku w naszym mieście powstał Startup Podbeskidzie, który pomaga wspierać młodych przedsiębiorców w ich biznesie.

startup Podbeskidzie
W startupie pomagają młodym przedsiębiorcom rozwinąć skrzydła · fot. Startup Podbeskidzie


Początki Startup Podbeskidzie sięgają listopada 2015 roku. To wtedy Wojciech i Tomasz wpadli na pomysł stworzenia lokalnej społeczności, która będzie skupiać się na promowaniu przedsiębiorczości, skupi ludzi zainteresowanych prowadzeniem własnego biznesu, ale również będzie miejscem wymiany wiedzy, doświadczeń i kontaktów. Ich celem było inspirowanie i motywowanie do efektywniejszego działania i zwiększania swoich szans na sukces. Pierwsze spotkanie zorganizowane "na kolanie" przyciągnęło ponad 30 osób i tak to się wszystko zaczęło. Już po pierwszym spotkaniu do zespołu dołączył Darek i tak oto w trójkę starają się dać motywującego kopniaka wszystkim tym, którzy myślą o własnej firmie.

- Pomimo tego, że działamy niecały rok, a spotkania są średnio co 3 tygodnie to już teraz wiemy o co najmniej kilku biznesowych przedsięwzięciach, które powstały w czasie rozmów na naszych spotkaniach. Łączenie ludzi chcących robić biznes to jeden z głównych założeń Startup Podbeskidzie. Każda taka nowa "para" to dla nas informacja zwrotna, że warto robić dalej to, co zaczęliśmy w 2015 roku - informują założyciele startupa.

Rozwój biznesu na przestrzeni czasu to marzenie każdego przedsiębiorcy. Na spotkania przychodzą właściciele małych i dużych firm. - Obecnie internet daje możliwość nauczenia się prawie każdej umiejętności. Sprzedaż, marketing, programowanie - o tym, jak robić to dobrze możemy przeczytać na tysiącach stron. To, czego internet nie daje to możliwość bezpośredniej rozmowy z innymi ludźmi, a to właśnie dajemy my. Każde spotkanie składa się z dwóch części czyli prelekcji oraz networkingu, który jest wisienką na torcie każdego spotkania Startup Podbeskidzie. Każde spotkanie to czas na poznawanie nowych ludzi, konfrontowanie pomysłów i tworzenie nowych biznesów. To co jest wielką wartością naszej społeczności to wspaniała atmosfera, bardzo otwarci i sympatyczni ludzie - dodają.

Założyciele Startupa Podbeskidzie chcą m.in. wraz z ATH stworzyć możliwość dla studentów pisania prac inżynierskich, których wynikiem ma być w pełni działający produkt. Ma stać się towarem/usługą, która może przerodzić się w pełnoprawny biznes. - Obecnie większość prac ląduje w szufladzie. My chcemy to zmienić - chcemy aby studenci tworzyli coś na czym oni i mieszkańcy będą mogli zyskać - informują.

Wszystkich, którzy szukają inspiracji, pomysłów i kontaktów zapraszamy na bezpłatne spotkania Startup Podbeskidzie, najbliższe już 27 października a na nim Mariusz Bąberski, dyrektor sprzedaży opowie o narzędziach zwiększania ilości zapytań, Kamil Bargiel, szef SentiOne, który opowie jak sprzedawać w social media oraz Ewelina Polak, która przybliży źródła finansowania projektów. Aby być na bieżąco zapraszamy na fanpage www.facebook.com/StartupPodbeskidzie.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.