bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 października 2016
  • wyświetleń: 16393

Przed wiaduktem zamontowano belki ograniczające wysokość

Belka ograniczająca wysokość pojazdów ma być receptą na notorycznie blokowany wiadukt w ciągu ulicy Mazańcowickiej w Komorowicach Śląskich.

ograniczenie mazańcowicka
Przed wiaduktem zamontowano belkę ograniczającą wysokość · fot. bielsko.info


Ulica Mazańcowicka, która łączy Komorowice Śląskie i Krakowskie, to jedna z najbardziej zatłoczonych arterii w północnej części Bielska-Białej. Gdy pod wiaduktem kolejowym w ciągu ulicy Mazańcowickiej utkwi samochód ciężarowy, to obie dzielnice są sparaliżowana nawet na kilka godzin.

Starania o lepsze oznakowanie tego miejsca, poprzez zawieszenie belek ograniczających wysokość pojazdów, podejmował radny Karol Markowski. Sprawa kilka razy trafiała na sesje Rady Miejskiej. W końcu się udało. W nocy z wtorku na środę drogowcy zamontowali dwie belki ograniczające wysokość. Pierwsza konstrukcja powstała przy skrzyżowaniu ulicy Mazańcowickiej z ulicą Grażyńskiego, drugą belkę postawiono przy rondzie im. Ireny Sendlerowej.

ograniczenie mazańcowicka
Przed wiaduktem zamontowano belkę ograniczającą wysokość · fot. bielsko.info

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.