bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 listopada 2011
  • wyświetleń: 3191

67-latek oszukany na 38 tys. złotych

Policja poszukuje oszustów, których ofiarą padł 67-letni bielszczanin pragnący okazyjnie kupić od przygodnych oferentów złote monety. Mężczyzna wydał 38 tysięcy zł na bezwartościowe jednopensówki.

Reklama

oszustwo


Do oszustwa doszło w miniony wtorek, kiedy to na Placu Ratuszowym bielszczanin został zaczepiony przez mężczyznę, który posługiwał się łamaną polszczyzną z rosyjskim akcentem. „Rosjanin” zaproponował mu sprzedaż złotych monet w rzekomo bardzo okazyjnej cenie. W rozmowę szybko włączył się elegancki i elokwentny mężczyzna - jak się później okazało wspólnik oszusta, który zainteresował się kupnem „złotych” monet.

Zabrał dwie monety do sprawdzenia u pobliskiego jubilera, a po powrocie twierdził, że przedstawiają wysoką wartość. Gorąco przy tym namawiał bielszczanina na ich zakup utrzymując, że przy ich sprzedaży zarobi dwa razy więcej. Dwaj oszuści tak omotali starszego pana, że ten bez podejrzeń kupił od nich siedemnaście rzekomo złotych monet. Zapłacił za nie 38 tysięcy zł. Po dokonanej transakcji dwaj mężczyźni szybko się ulotnili, a pokrzywdzony został - jak się okazało po sprawdzeniu u jubilera - z niewiele wartymi monetami „one penny” z wizerunkiem królowej Elżbiety II.

Policjanci poszukują teraz oszustów. Wszelkie informacje w tej sprawie prosimy kierować do Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej przy ul. Składowej 2, tel. 33 8121400 lub najbliższej jednostki policji - na alarmowe 997, 112. Zapewniamy anonimowość!

new / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.