bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 października 2016
  • wyświetleń: 4979

Nowy samochód dla OSP Leszczyny do gaszenia małych pożarów

15 października na terenie Gimnazjum nr 1 w Bielsku-Białej odbyła się uroczystość przekazania OSP Bielsko-Biała Leszczyny lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Zakup samochodu został sfinansowany ze środków Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej Bielsko-Biała Leszczyny.

Nowy samochód dla OSP Leszczyny do gaszenia małych pożarów - 15.10.2016 · fot. UM Bielsko-BiałaLekki samochód ratowniczo-gaśniczy wykorzystywany będzie w przypadku małych pożarów (posiada zbiornik wody 300 l i agregat wysokiego ciśnienia) czy do neutralizacji wycieków substancji ropopochodnych w czasie kolizji i wypadków drogowych. Wóz posiada sprzęt ratownictwa medycznego, sprzęt do usuwania skutków wiatrołomów (piły spalinowe), powodzi (pompy wodne), środki łączności do kontaktu z Miejskim Stanowiskiem Kierowania PSP Bielsko-Biała. Wyposażony jest w sprzęt dla wyspecjalizowanej grupy ratownictwa wysokościowego.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.