bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 października 2016
  • 18 października 2016
  • wyświetleń: 12518

Kierowca Alfy przekroczył prędkość o 92 km/h. Stracił prawo jazdy

Policjanci z bielskiej drogówki zatrzymali dzisiaj w nocy 24-letniego kierowcę, który w terenie zabudowanym jechał alfą romeo z prędkością 142 km/h. Młody kierowca został ukarany mandatem w wysokości 400 zł, a na jego konto wpisano dodatkowo 10 punktów karnych. Na najbliższe 3 miesiące pożegnał się też ze swoim prawem jazdy.

Tuż przed północą na bielskiej Alei Andersa, policjanci z wydziału ruchu drogowego zauważyli kierującego Alfą Romeo, który jechał z nadmierną prędkości i wykonywał niebezpieczne manewry. Stróże prawa dokonali pomiaru prędkości. Okazało się, że 24-latek miał na liczniku 142 km/h. Przekroczył dozwoloną prędkość aż o 92 km/h. Pirat drogowy został zatrzymany do kontroli. Policjanci nałożyli na niego mandat w wysokości 400 zł, a do jego konta dopisali 10 punktów karnych. Sprawca, na najbliższe 3 miesiące stracił też prawo jazdy.

Przypominamy, że od 18 maja 2015 roku obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe naruszenia w ruchu drogowym. Utrata prawa jazdy na okres 3 miesięcy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po utracie uprawnień, to tylko niektóre ze zmian.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.