bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 października 2016
  • wyświetleń: 6747

Jeże też muszą mieć swój dom. Znów rusza akcja "Kup Deskę"

W czwartek 13 października w Szkole Podstawowej nr 3 w Bielsku-Białej Fundacja Ekologiczna ARKA zainaugurowała ogólnopolską akcję "Kup Deskę". Podczas akcji uczniowie dowiedzieli się jak pomagać jeżom i zbudowali dla nich specjalne domki.

Kup Deskę - akcja Fundacji Ekologicznej Arka · fot. materiały prasowe


W ramach akcji "Kup Deskę" Fundacja Ekologiczna ARKA chce budować domki dla jeży oraz pomagać miłośnikom tych zwierząt w opiece nad nimi. Dodatkowo będzie prowadzić edukację ekologiczną skierowaną do dzieci i młodzieży.

- Nasza akcja to ciekawy pomysł na prowadzenie bardzo konkretnej pomocy dla zwierząt i nieszablonowej edukacji ekologicznej. Tematyką jest edukacja dotycząca środowiska i zwierząt z którymi mamy do czynienia w miastach i na ich obrzeżach. Podczas tej edycji akcji skupiamy się na pomocy jeżom, które są wyjątkowo ciekawymi zwierzętami, a jednocześnie potrzebują naszej pomocy - mówi Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji i prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.

Kup Deskę - akcja Fundacji Ekologicznej Arka
Kup Deskę - akcja Fundacji Ekologicznej Arka · fot. materiały prasowe


Fundacja ARKA podczas prowadzonej akcji chce zachęcić miłośników zwierząt i ekologii do wpłat niewielkich kwot poprzez system dostępny na stronie www.kupdeske.pl Za zgromadzone środki ARKA planuje jeszcze w listopadzie zbudować kilkadziesiąt domków dla jeży w zainteresowanych tym tematem placówkach oświatowych. Fundacja chce także pomagać miłośnikom jeży w ich ratowaniu i opiece nad nimi.

Na stronie www.kupdeske.pl znajdują się informacje z których mogą korzystać placówki oświatowe angażujące się w akcję oraz osoby prywatne zainteresowane tematem. Jest tam umieszczona instrukcja jak samemu można zbudować „upcyklingowy domek” dla jeża przygotowana przez dizajnerkę Karinę Haczek.

Dla pierwszych 20 placówek oświatowych, które zgłoszą chęć udziału w akcji na maila: w.owczarz@fundacjaarka.pl, Fundacja Ekologiczna Arka przygotowała niespodziankę. Otrzymają one darmowe materiały edukacyjne oraz jeden z 20 domków dla jeży lub budek dla ptaków do samodzielnego zbudowania na lekcji.

Kup Deskę - akcja Fundacji Ekologicznej Arka
Kup Deskę - akcja Fundacji Ekologicznej Arka · fot. materiały prasowe

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.