bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 października 2016
  • wyświetleń: 5637

Austriacy odesłali 22 cudzoziemców narodowości czeczeńskiej do Polski

13 października austriackie służby migracyjne przekazały funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej z Bielska-Białej 22 cudzoziemców w ramach rozporządzenia Dublin III.

Do przekazania doszło w rejonie dawnego przejścia granicznego Zwardoń - Skalite. Przekazani cudzoziemcy to Rosjanie narodowości czeczeńskiej. Wszyscy zatrzymani obcokrajowcy próbowali uzyskać w Austrii status uchodźcy, lecz już wcześniej starali się o nadanie statusu uchodźcy w Polsce. Cudzoziemcy zostali przyjęci przez Straż Graniczną zgodnie z rozporządzeniem unijnym Dublin III, w myśl którego zostają oni przekazani do kraju, w którym złożyli pierwszy wniosek o nadanie statusu uchodźcy.

W trakcie prowadzonych czynności służbowych wszyscy cudzoziemcy złożyli pisemne wnioski o wznowienie umorzonych przez stronę polską postępowań o nadanie statusu uchodźcy. Dziesięć spośród przekazanych osób zostało umieszczonych w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców, pozostałe dwanaście osób skierowano do Centralnego Ośrodka Recepcyjnego Urzędu do Spraw Cudzoziemców.

ab / bielsko.info, źródło: Straż Graniczna w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.