bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 października 2016
  • 16 października 2016
  • wyświetleń: 4761

Cygański Las: śladami historii z Konradem Korzeniowskim

Za nami:

Stowarzyszenie Olszówka zaprasza w niedzielę 16 października na wycieczkę po Cygańskim Lesie. Jest to kolejny termin wycieczki z Konradem Korzeniowskim. Wrześniowa nie mogła dojść do skutku z przyczyn niezależnych od organizatora.

wycieczka, olszówka
Konrad Korzeniowski opowiada o Cygańskim Lesie · fot. Łukasz Janocha


- Wycieczka została wpisana do kalendarza na specjalne życzenie uczestników wcześniejszej, czerwcowej, którą prowadził Pan Konrad Korzeniowski. Osobowość i wiedza prowadzącego jest jak magnes, który przyciąga, o czym mogliśmy się przekonać wcześniej na poprzedniej wycieczce. Powstało wtedy wiele pytań oraz zostały wydobyte nowe wątki historii lokalnej naszej małej ojczyzny. Teraz będzie możliwość o tym porozmawiać - informuje Jacek Zachara ze Stowarzyszenia Olszówka.

Konrad Korzeniowski jest jednym z autorów tekstu wspomnień mieszkańców zaprezentowanych przez dr. Jerzego Polaka w publikacji "Bielsko-Biała w zwierciadle czasu". Jest bardzo aktywny na wielu forach internetowych. Jego cenne uwagi, opisy i prezentowane zdjęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród wszystkich miłośników dziejów naszego miasta. Teraz sprawdził się również jako świetny przewodnik.

- Podczas wycieczki odwiedzimy Diabelski Młyn, poznamy nieznane dzieje cmentarza niemieckiego pod Dębowcem, wejdziemy na Cuberniok zatrzymując się obok kamieni "Seniora i Stekli". Pokażemy unikalne materiały ikonograficzne pokazujące tą część miasta na przestrzeni 100 lat - mówi Jacek Zachara.

Uczestnictwo w wycieczce jest bezpłatne, a spotkanie uczestników zaplanowano na niedzielę 16 października 2016 na godzinę 10.00 przy parkingu pod Dębowcem na skrzyżowaniu Al. Armii Krajowej z ul. Karbową w Bielsku-Białej.

Wycieczka odbywa się pod patronatem Bielsko-Bialskiego Towarzystwa Historycznego i portalu beskidia.pl

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.