bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 14 października 2016
  • wyświetleń: 5371

Seryjny złodziej rowerów wpadł w ręce kryminalnych

Włamywał się do piwnic, garaży i kradł rowery. Przywłaszczał też jednoślady pozostawione na klatkach schodowych, przed sklepami i na boiskach szkolnych. Policjanci z wydziału kryminalnego bielskiej komendy zatrzymali go, gdy jechał na skradzionym rowerze z dopiętą do kierownicy piłką do metalu, którą przecinał kłódki i łańcuchy. Śledczy udowodnili zatrzymanemu 43-latkowi kradzież co najmniej 40 jednośladów.

złodziej
Seryjny złodziej rowerów wpadł w ręce kryminalnych · fot. KMP Bielsko-Biała


Kryminalni z Bielska-Białej pracowali nad sprawą licznych kradzieży jednośladów, do których dochodziło w naszym regionie. Gromadzili dowody i sprawdzali każdy szczegół, który mógł ich skierować na trop złodzieja. Ustalili, że za kradzieżami tymi stoi 43-letni bielszczanin. Zatrzymali go kilka dni temu, chwilę po tym jak włamał się do piwnicy w bloku przy bielskiej ul. Kaletniczej. Jego łupem padł góral marki "Merida" o wartości 2 tys. zł. Rabuś jechał na skradzionym jednośladzie, a do jego kierownicy dopiął metalową piłkę, którą przecinał kłódki i łańcuchy w piwnicach i garażach, a także zabezpieczenia jednośladów.

Śledczy ustalili, że zatrzymany włamał się do blisko 30 piwnic i garaży. Kradł też rowery z klatek schodowych w blokach, przydomowych ogródków, sprzed sklepów i boisk szkolnych. Policjanci udowodnili mu kradzież blisko 40 rowerów różnych marek, których wartość oszacowano na kwotę ponad 70 tys. zł.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu nawet do 10 lat za kratami. O jego dalszym losie zdecyduje teraz prokuratura i sąd. W przeszłości był on już karany za podobne przestępstwa.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.