bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 października 2016
  • 25 października 2016
  • wyświetleń: 22630

Kobiety znów demonstrowały na placu Chrobrego - zdjęcia

Kilkaset osób wzięło udział w kolejnym czarnym proteście na placu Bolesława Chrobrego. Kobiety z Bielska-Białej nie chcą zaostrzania ustawy aborcyjnej i uderzają w rząd Beaty Szydło.

II Czarny Protest w Bielsku-Białej - 24.10.2016 · fot. bielsko.info


To kolejna runda ogólnopolskiego strajku kobiet. Bielszczanki po raz pierwszy spotkały się na placu Chrobrego 3 października w tzw. "czarny poniedziałek". Protesty, które odbyły się w całej Polsce, spowodowały, że Sejm odrzucił projekt ustawy zaostrzającej prawo aborcyjne.

Kilka dni po głosowaniu przy Wiejskiej prezes Prawa i Sprawiedliwości w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej oznajmił, że rząd "będzie dążył do tego, by nawet przypadki ciąż bardzo trudnych, kiedy dziecko jest skazane na śmierć, mocno zdeformowane, kończyły się jednak porodem, by to dziecko mogło być ochrzczone, pochowane, miało imię". Słowa lidera PiS-u znów wywołały burzę, a kobiety zapowiedziały kolejną odsłonę protestów, do której doszło w ostatnich dniach.

Zapis relacji na żywo:

Loading...


Tym razem w Bielsku-Białej zebrało się około pół tysiąca kobiet. Przy północnej pierzei placu Bolesława Chrobrego pojawiła się kilkunastoosobowa grupa kontrdemonstrantów. Obrońcy życia przyszli z transparentami oraz własnym nagłośnieniem.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.