bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 października 2016
  • 16 października 2016
  • wyświetleń: 8464

Tylko Solaris złożył ofertę w kolejnym przetargu na autobusy

11 października miało miejsce otwarcie ofert w przetargach na dostawę autobusów dla Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej. Wpłynęła tylko jedna oferta, od producenta z Bolechowa, firmy Solaris. Jeżeli tylko MZK zaakceptuje ofertę, a wszystko na to wskazuje, to wkrótce na bielskich drogach pojawią się kolejne autobusy z zielonym jamnikiem.

solaris
Solaris Urbino 12 · fot. Grzegorz Macura / nowymig.cba.pl


Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej chce zakupić 38 pojazdów o długości 12-metrów. Niestety pierwsze postępowanie zakończyło się niepowodzeniem. W trakcie kontroli uprzedniej, którą przeprowadził Urząd Zamówień Publicznych skonstruowanie zapisu odnośnie warunku doświadczenia uznano za sprzeczną z Prawem Zamówień Publicznych. W uzasadnieniu padły zarzuty ograniczania konkurencji i dyskryminowanie tych producentów, którzy mają podobny potencjał realizując jednorazowe zamówienie na np. 15 autobusów.

Następnie sprawa trafiła do Krajowej Izby Odwoławczej, która w uchwale z 10 sierpnia podzieliła argumentację UZP. W konsekwencji MZK zostało zmuszone do zmiany warunku doświadczenia. W nowym przetargu jako minimum doświadczenia ukazał się zapis odnośnie posiadania referencji potwierdzających w ciągu ostatnich trzech lat zrealizowanie przynajmniej jednej dostawy minimum 15 autobusów klasy maxi z silnikami diesla, spełniający normę Euro 6.

Po wtorkowym otwarciu ofert w Bielsku-Białej okazało się, że do przetargu zgłosiła się tylko firma Solaris, która zaoferowała 38 pojazdów za łączną kwotę rzędu 44 870 400 zł brutto. Przypomnijmy, że Zamawiający przeznaczył na ten cel 44 963 880 zł brutto, więc oferta Solarisa idealnie wpisała się w powyższe ramy.

Dostawa pierwszej partii autobusów w ilości 23 sztuk ma nastąpić w drugim miesiącu od daty podpisania umowy. Kolejne 10 sztuk pojazdów ma trafić do Bielska-Białej w okresie 15-30 czerwca 2017. Na ostatatnie 5 sztuk autobusów przyjdzie nam poczekać do września 2017 roku.

Więcej informacji o transporcie zbiorowym na Podbeskidziu można znaleźć na stronie www.nowymig.cba.pl.

ab / bielsko.info, źródło: www.nowymig.cba.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.