bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 13 października 2016
  • wyświetleń: 5273

Urzędnicy chcą przyciągnąć do Bielska-Białej nowych mieszkańców

Bielsko-Biała przygotowuje się do przeprowadzenia kampanii reklamowej na wyższych uczelniach technicznych. Celem kampanii będzie przekonanie studentów ostatnich lat studiów inżynieryjnych do przyjazdu do Bielska-Białej - jako atrakcyjnego miejsca do zamieszkania, założenia rodziny i rozpoczęcia swojej kariery zawodowej.

rynek
fot. bielsko.info


Kampania jest odpowiedzią na potrzeby bielskich przedsiębiorców, którzy borykają się, z uwagi na bardzo niską stopę bezrobocia w mieście (wynoszącą na koniec sierpnia br. 3,5%), z brakami kadrowymi, w szczególności wśród kadry technicznej średniego szczebla.

Jeszcze w tym roku zostanie przeprowadzona pilotażowo miesięczna kampania reklamowa w internetowych mediach społecznościowych (Facebook, LinkedIn, Goldenline). W przyszłym roku kampania zostanie powtórzona i wzmocniona o reklamę outdoorową w przestrzeniach miejskich zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie wytypowanych politechnik i akademików.

Miasto planuje przeprowadzić kampanię na wyższych uczelniach zlokalizowanych najbliżej Bielska-Białej oraz w miastach, w których panuje wyższe bezrobocie, a koszty pracy są niższe. Wytypowane ośrodki akademickie do kampanii internetowej to: Politechnika Częstochowska, Politechnika Rzeszowska, Politechnika Opolska, Politechnika Świętokrzyska, Politechnika Lubelska, Politechnika Białostocka, Politechnika Śląska, Politechnika Koszalińska, Politechnika Krakowska, Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Politechnika Lwowska.

Wszyscy przedsiębiorcy z terenu Bielska-Białej, którzy zainteresowani są pozyskaniem młodych inżynierów mogą przyłączyć się do kampanii poprzez zamieszczenia na stronie internetowej projektu swojego znaku firmowego wraz z odpowiednim linkiem. Bliższych informacji o sprawie udziela Wydział Strategii i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego, tel. 33-4971 486, e-mail: wrg@um.bielsko.pl.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.