bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 października 2016
  • 17 października 2016
  • wyświetleń: 13442

Woda w Bystrej już bez bakterii. Sanepid radzi przegotowanie cieczy

Po analizie kolejnych wyników badań wody ze Stacji Uzdatniania Wody w Bystrej przy ul. Klimczoka 269a, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bielsku-Białej stwierdził wygaśnięcie decyzji wstrzymującej produkcję wody.

Przypominamy, że od ubiegłego czwartku w Bystrej obowiązywał całkowity zakaz używania wody z sieci wodociągowej, gdyż Sanepid wykrył w próbkach wody występowanie bakterii Escherichia coli. Ujęcie wody w Bystrej zostało tymczasowo zamknięte. PPIS w Bielsku-Białej swoją decyzją wstrzymał produkcję wody oraz zakazał wprowadzania wody do instalacji wodociągowej. Ze wskazanego ujęcia zaopatrywany jest w wodę także szpital - Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej. W wyniku zdarzenia bez dostaw wody pitnej pozostawało ok. 5000 odbiorców. Woda dostarczana była beczkowozami. Zakaz uchylono dopiero w sobotę.

Jednocześnie, ponieważ ostatnia seria badań wody pobranej z sieci wodociągowej na terenie Bystrej wykazała w jednej z prób obecność pojedynczych bakterii grupy coli, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bielsku-Białej rekomenduje, aby w kolejnych dniach powstrzymać się od spożywania wody bez uprzedniego gotowania trwającego co najmniej 2 minuty. Utrzymane jest także zalecenie, aby osoby z osłabioną odpornością, rodzice, opiekunowie niemowląt i małych dzieci zachowali szczególną ostrożność.

ab / bielsko.info, źródło: wilkowice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.