bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 12 października 2016
  • 13 października 2016
  • wyświetleń: 16962

Ekspresówka S52 była zablokowana! Plama oleju na drodze

Siedem zastępów straży pożarnej prowadziło w środę działania na drodze ekspresowej S52 w kierunku Cieszyna.

droga ekspresowa s52
Korek na drodze ekspresowej S52 · fot. bielsko.info


Do zdarzenia doszło po godzinie 13.00. Z powodu awarii samochodu osobowego marki Mercedes A160 doszło do wycieku oleju silnikowego na jezdnię. Z uwagi na pochyłość terenu, ruch samochodów oraz ciągłe opady deszczu, mieszanina oleju i wody rozlała się na całą szerokość i długość ok. 1 kilometra jezdni. W związku z powyższym, mając na uwadze bezpieczeństwo kierowców oraz ratowników, dowódca akcji podjął decyzję o wstrzymaniu ruchu na drodze S52 do czasu przywrócenia przyczepności jezdni.

Na miejsce zadysponowano patrol policji, który zorganizował objazdy. Strażacy odłączyli akumulator w pojeździe oraz przystąpili do próby neutralizacji rozlewiska substancji ropopochodnej, która powstała na powierzchni ok. 6 000 mkw. Pomimo zastosowania sorbentów i neutralizatorów, którymi dysponowała KM PSP w Bielsku-Białej, działania nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, droga w dalszym ciągu pozostawała śliska.

Na miejsce akcji przybył przedstawiciel zarządcy drogi - GDDKiA. Dowódca akcji, wspólnie z wojewódzkim stanowiskiem koordynacji ratownictwa oraz przedstawicielem GDDKiA zadecydowali o zadysponowaniu specjalnego neutralizatora z Komendy Miejskiej PSP w Jastrzębiu Zdroju. Po dowiezieniu środka, powierzchnię mieszaniny oleju i wody dwukrotnie spryskano i spłukano. Po godzinie 20 przedstawiciel GDDKiA podjął decyzję o dopuszczeniu do ruchu jednego pasa jezdni z ograniczeniem prędkości.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.