bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 października 2016
  • wyświetleń: 5930

Jan Kocian trenerem Podbeskidzia. Do sztabu wraca Richard Zajac

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj

Jan Kocian następcą Dariusza Dźwigały. Były szkoleniowiec Ruchu Chorzów i Pogoni Szczecin podpisał z Podbeskidziem półtoraroczną umowę.

jan kocian
Jan Kocian · fot. TS Podbeskidzie


W Polsce Jan Kocian znany jest przede wszystkim z pracy trenerskiej w Chorzowie. Słowacki szkoleniowiec z zespołem z Cichej zajął trzecią lokatę w sezonie 2013/14, wcześniej obejmując Ruch jako zespół z drugiej połowy tabeli. Swą trenerską karierę Kocian rozpoczynał jako asystent selekcjonera reprezentacji Słowacji, a pierwszy raz samodzielnie poprowadził zespół Dukli Bańska Bystrzyca. Później w roli asystenta pracował m.in. w 1.FC Koeln oraz Eintrachcie Frankfurt, po czym na dobre rozpoczął już karierę jako pierwszy szkoleniowiec. W swym trenerskim CV ma jeszcze zespoły 2. Bundesligi - Rot-Weiss Erfurt, Sportfreunde Siegen, a w latach 2006-2008 był selekcjonerem słowackiej kadry. Ostatnim klubem Jana Kociana była Pogoń Szczecin, gdzie pracował do kwietnia 2015 roku.

Asystentami Kociana w TSP będą Vladimir Goffa oraz Dariusz Fornalak, zaś trenerem bramkarzy świetnie znany w Bielsku-Białej Richard Zajac.

ab / bielsko.info, źródło: TS Podbeskidzie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj