bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 października 2016
  • 17 października 2016
  • wyświetleń: 17174

Miasteczko Ruchu Drogowego w Hałcnowie otwarte - zdjęcia

W minioną sobotę uroczyście otwarto Miasteczko Ruchu Drogowego, które powstało przy Szkole Podstawowej nr 28 w Bielsku-Białej. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali wicewojewoda Jan Chrząszcz oraz prezydent Jacek Krywult. Inwestycja została zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej.

Miasteczko Ruchu Drogowego już otwarte - 15.10.2016 · fot. UM Bielsko-Biała


Celem projektu było utworzenie miasteczka ruchu rowerowego, na terenie którego prowadzone będą szkolenia dzieci i młodzieży na kartę rowerową i motorowerową. Nauka zasad ruchu drogowego odbywać się będzie poza drogami ogólnymi, pod okiem doświadczonego pedagoga. W projekcie przewidziano symulację wielu sytuacji spotykanych na drogach - drogi jedno i dwujezdniowe, jezdnie jedno i dwukieurnkowe, przejazd kolejowy, skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, rondo, przejścia dla pieszych. Umiejętności nabyte w trakcie takiego, bezpiecznego, szkolenia, na pewno przyniosą pożądane efekty w trakcie uczestniczenia w prawdziwym ruchu drogowym. Autorem projektu jest Bronisław Szafarczyk.

Wydarzeniu towarzyszył II Hałcnowski Piknik Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, podczas którego przygotowano liczne atrakcje dla uczestników.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.