Wiadomości

  • 10 października 2016
  • wyświetleń: 9523

Policjanci z bielskiej komendy pobiegli dla 3-letniej Hani

Na co dzień zatrzymują groźnych przestępców, poszukają zaginionych osób, wykrywają i unieszkodliwiają materiały wybuchowe. Stanowczy, konsekwentni i nieustępliwi w służbie, nie pozostają obojętni na ludzkie cierpienie. W minioną niedzielę policjanci z Bielska-Białej zjednoczyli siły i pobiegli dla chorej dziewczynki.

Policjanci pobieli dla Hani Szymborskiej - 09.10.2016 · fot. KMP Bielsko-Biała


"Biegamy z Mają dla Hani Szymborskiej'', pod takim hasłem odbył się wczorajszy bieg charytatywny w bielskiej Wapienicy, by wesprzeć 3-letnią dziewczynkę w walce z ostrą białaczką szpikową. Hania Szymborska to pełna energii i ogromnej ciekawości dziewczynka. W swoim krótkim życiu przeszła już intensywną chemioterapię, zintensyfikowane leczenie przygotowujące do przeszczepu szpiku kostnego i w końcu sam przeszczep. Obecnie Hania przebywa w szpitalu, walcząc z najpoważniejszym powikłaniem po przeszczepie.

To właśnie dla niej na starcie ponad 10 kilometrowej trasy, stanęło ponad 400 zawodników, a wśród nich policjanci z Bielska-Białej. Uczestnicy biegu zamiast wpisowego mogli wrzucać dowolne kwoty pieniężne do specjalnych Skarbonek z Fundacji Iskierka i w ten sposób wesprzeć chorą Hanię. Na leczenie dziewczynki zebrano ponad 30 tysięcy złotych. Organizatorzy zadbali o to, aby uczestnicy mogli pomagać na różne sposoby, m.in. oddając książki dla dzieci z oddziałów onkologicznych w ramach akcji "Książka za książkę". Odbyła się też zbiórka włosów na darmowe peruki dla dzieci dotkniętych chorobą nowotworową. W Stoisku Krwiodawstwa Katowice, chętni mogli zarejestrować się jako dawcy szpiku kostnego.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.