Wiadomości

  • 10 października 2016
  • wyświetleń: 5284

XVI Dzień Papieski w Bielsku-Białej. Koncert na Rynku - zdjęcia

Koncert w wykonaniu uczestników II Warsztatów Uwielbienia i wspólne odmówienie "Ojcze nasz" zakończyły późnym wieczorem 9 października Dzień Papieski w Bielsku-Białej. Wcześniej na bielskim Rynku Starego Miasta gospodarzami Festynu Rodzinnego byli stypendyści z Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" i diecezjalnej Fundacji "Światło Nadziei".

XVI Dzień Papieski w Bielsku-Białej - 09.10.2016 · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Były konkursy, zabawy, lekcje pierwszej pomocy, pokaz mody inspirowanej słowem Bożym oraz występ zespołu "Arka Noego", który ściągnął przed scenę rzesze bielszczan - dzieci i dorosłych. O swym doświadczeniu opowiadali stypendyści i częstowali smakołykami. Bielszczanie po raz kolejny hojnie wsparli dzieło Fundacji - "żywy pomnik Jana Pawła II".

Ks. Wiesław Płonka, koordynator diecezjalny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, przyznaje, że to olbrzymia przyjemność widzieć jak młodzi ludzie wykorzystują ofiarowaną im pomoc. - Wykorzystują ją w 200 procentach. Oni angażują się we wszelkie możliwe dzieła w swoich miejscowościach oraz tam, gdzie studiują i uczą się. To okazja, by podziękować tym wszystkim, którzy pomagają stypendystom, wspierając to dzieło na co dzień nawet drobnymi kwotami - dodał duchowny, dziękując wszystkim wolontariuszom, stypendystom i organizacjom za zaangażowanie.

Na scenie Asia i Przemek opowiadali o tym, ile zawdzięczają Fundacji. - Spędziłam dzięki Fundacji 9 lat wśród wspaniałych ludzi. Mogę poznawać świat, spotykać niesamowite osoby - opowiadała studentka wydziału budownictwa na Akademii Techniczno-Humanistycznej.

Irena Olma, prezes diecezjalnej Fundacji "Światło Nadziei", przyznaje, że jest pod wrażeniem hojności bielszczan wspierających stypendystów. - Do skarbonek wrzucano niekiedy drobne kwoty, ale nawet i banknoty dwustuzłotowe - zauważyła.

Podczas Dnia Papieskiego zaprezentowano w formie pokazu mody "na żywo" projekt "Plantacja", polegający na głoszeniu Słowa Bożego w niekonwencjonalny sposób. Jak wyjaśniali pomysłodawcy, chodzi o głoszenie według darów i talentów, które otrzymali. - Projektujemy, szyjemy, malujemy, haftujemy, piszemy - tłumaczyły dziennikarzom Elżbieta Foltyn-Chudziak z Puszczykowa, projektantka, ekspert od wzornictwa przemysłowego, Anna Demut z Mosiny specjalistka od edukacji wizualnej, oraz Agnieszka Piasecka z Puszczykowa, menedżer projektu.

Przedstawicielki "Plantacji" i jednocześnie ewangelizatorki ze Szkoły Nowej Ewangelizacji przyznały, że chcą odnowić chrześcijański design i uczynić go atrakcyjnym. Zobaczyć można było oryginalne zaprojektowane dewocjonalia, ubrania, a także artykuły dla domu. Wszystkie dzieła połączyły cytaty z Pisma Świętego umieszczone w formie haftu lub nadruku na przedmiotach.

Dzień Papieski zwieńczył Wieczór Uwielbienia z udziałem ponad stuosobowego chóru amatorów. Wzięli oni udział w trzydniowych warsztatach uwielbienia prowadzonych przez propagatorkę muzyki gospel Zuzannę Pradelę zwaną potocznie "Mamą Gospel". Bielskiej dyrygentce i nauczycielce pomagały m. in. córki - Sara i Diana, oraz syn - Daniel.

- Cieszymy się, ze mogliśmy wyjść ze słowem Bożym na rynek naszego miasta. Kończy się Tydzień z Ewangelią, nie kończy się jednak codzienne uwielbienie Boga - powiedziała ze sceny wzruszona pedagog. Wraz z chórem na scenie modlitwę i śpiew uwielbienia prowadził ks. Marcin Cytrycki z Opola, który udzielił na koniec wszystkim błogosławieństwa.

Aktualnie w diecezji bielsko-żywieckiej jest 108 stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia (74 osoby) oraz diecezjalnej Fundacji "Światło Nadziei" (34 osoby). Pochodzą z wiosek i małych miejscowości. Osiągają bardzo dobre wyniki w nauce. Stypendia są dla nich pomocą w rozwijaniu talentów.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.