bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 26 listopada 2011
  • wyświetleń: 3769

Nowa drabina dla strażaków

W Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej odbyła się uroczystość poświęcenia i oddania do użytku samochodu z 41 metrową drabiną.

W Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej odbyła się uroczystość poświęcenia i oddania do użytku samochodu z 41 metrową drabiną.Taki sprzęt umożliwi strażakom dotarcie do najwyższych kondygnacji budynków na terenie miasta i ościennych miejscowości. Nowy wóz bojowy jest w pełni zautomatyzowany i spełnia wiele rygorystycznych parametrów technicznych.

Nowa drabina dla bielskich strażaków · fot. UM Bielsko-Biała


Jego zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu ze strony samorządów powiatu bielskiego, licznych instytucji i zakładów pracy, a także Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Koszt wyniósł 2,5 mln zł. Warto podkreślić, że nowy wóz będzie miał ogromny wpływ na jakość pracy PSP, ponieważ dotychczas bielscy strażacy używali drabiny z lat 70’ ubiegłego stulecia.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.