bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 października 2016
  • 9 października 2016
  • wyświetleń: 3183

Spróbują pobić rekord osób "wycinających" hołubca

Za nami:

W niedzielne popołudnie młodzi mieszkańcy naszego regionu będą bić w Galerii Sfera rekord w wycinaniu tradycyjnych hołubców. Wydarzenie ma promować miłość do kultury ludowej.

wytnij hołubca bielsko
fot. materiały prasowe


- Data wydarzenia nie jest przypadkowa - wyjaśnia Maria Nowak, koordynatorka akcji w Bielsku-Białej. - Ogólnopolska akcja odbywa się już szósty raz, zawsze w pierwszą niedzielę po Dniu Tańca Ludowego, który wypada 7 października. Bardzo się cieszymy, że kolejny raz zaprosimy mieszkańców Podbeskidzia i już w najbliższą niedzielę pokażemy wszystkim piękno naszego dziedzictwa kulturowego właśnie na gościnnym terenie Galerii Sfera - dodaje Maria Nowak.

Już 9 października w Galerii Sfera będzie można spotkać pasjonatów kultury ludowej. Wydarzenie ma udowodnić, że polska kultura ludowa wcale nie musi wydawać się archaiczna i niemodna. Z tego powodu już od godz. 15:00 w foyer Galerii Sfera będą odbywały się specjalne animacje, zabawy oraz występy. Podczas nich uczestnicy zobaczą część naszej regionalnej kultury. Będzie można także dołączyć do wspólnych tańców.

Bezpłatne zajęcia poprowadzą przedstawiciele zespołów folklorystycznych. Wszyscy, niezależnie od wieku, punktualnie o godz. 16:00, w foyer Galerii Sfera, podejmą próbę bicia rekordu w "wycinaniu" hołubców. W ubiegłym roku w Bielsku-Białej było to 205 osób. Organizatorzy liczą na pobicie ogólnopolskiego wyniku - tym bardziej, że w tym czasie uczestnicy zatańczą także w innych miastach.

Galeria Sfera jest gospodarzem wielu przedsięwzięć i akcji inicjowanych organizowanych przez młodych mieszkańców naszego regionu. Oprócz akcji „wycinania hołubców” co roku odbywa się tutaj akcja „Kadr szczęścia” organizowana przez uczniów Zespołu Szkół Handlowych i Technicznych, czy Festiwal Fermenty. W Sferze odbywają się także liczne projekty kulturalne i edukacje. Oprócz Bielskiej Zadymki Jazzowej, czy Letniej Sceny Sfery oraz międzynarodowego Tygodnia Kultury Beskidzkiej, są to także koncerty - w najbliższym czasie aktorki i piosenkarki Julii Pietruchy (20 października), czy prelekcja cenionego psychologa Wojciecha Eichelbergera (14 października).

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.