Wiadomości

  • 7 października 2016
  • wyświetleń: 8068

Ranking najlepszych prezydentów miast. Nie ma w nim Jacka Krywulta

Trzej prezydenci miast z województwa śląskiego znaleźli się w zestawieniu "Newsweeka". Po raz kolejny w rankingu zabrakło prezydenta Bielska-Białej - Jacka Krywulta.

Podczas tegorocznej gali Kongres Regionów ogłoszono finalistów rankingu tygodnika "Newsweek" na "Najlepszych Prezydentów Miast". Zwycięzcą rankingu organizowanego przez tygodnik "Newsweek" został Jacek Karnowski - Prezydent Sopotu. W zestawieniu piętnastu najlepszych prezydentów znalazło się trzech gospodarzów miast z województwa śląskiego: Zygmunt Frankiewicz (Gliwice), Zbigniew Podraza (Dąbrowa Górnicza) oraz Andrzej Dziuba (Tychy).

Jak informuje "Newsweek" najlepsza piętnastka została wyłoniona przede wszystkim na podstawie ankiet rozesłanych do wszystkich prezydentów polskich miast. Swoje punkty dodała też kapituła, w skład której weszli prof. Grzegorz Gorzelak z Uniwersytetu Warszawskiego, dr Cezary Trutkowski, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, dyrektor biura Związku Miast Polskich dr Andrzej Porawski oraz sekretarz redakcji "Newsweeka" Ryszard Holzer.

- Nie braliśmy pod uwagę włodarzy Warszawy i Wrocławia. Stolica Polski powinna naszym zdaniem „ścigać się” (i z powodzeniem się ściga!) z innymi wielkimi metropoliami Europy, a prezydentowi Wrocławia Rafałowi Dutkiewiczowi kilka lat temu przyznaliśmy dożywotni tytuł Superprezydenta Supermiasta, po tym jak trzykrotnie został prezydentem roku "Newsweeka" - czytamy w "Newsweeku".

Ranking prezydentów miast1. Sopot. Jacek Karnowski
2. Nowa Sól. Wadim Tyszkiewicz
3. Gliwice. Zygmunt Frankiewicz
4. Inowrocław. Ryszard Brejza
5. Przemyśl. Robert Choma
6. Ex aequo: Dąbrowa Górnicza - Zbigniew Podraza i Wałbrzych - Roman Szełemej
8. Ex aequo: Tychy - Andrzej Dziuba i Kołobrzeg - Janusz Gromek
10. Grudziądz. Robert Malinowski
11. Rzeszów. Tadeusz Ferenc
12. Gdynia. Wojciech Szczurek
13. Słupsk. Robert Biedroń
14. Ełk. Tomasz Andrukiewicz
15. Świnoujście. Janusz Żmurkiewicz

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: Newsweek

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.