bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 października 2016
  • wyświetleń: 6416

Bezpłatne lekcje nauki jazdy na nartach dla młodych bielszczan?

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej zaproponował, aby miasto sfinansowało program powszechnej nauki jazdy na nartach dla dzieci z bielskich szkół podstawowych. Zajęcia miałby odbywać się na stoku Dębowca.W ocenie wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej stok narciarski na Dębowcu jest trasą bardzo łatwą, idealną do nauki jazdy na nartach. - Wnioskuję do pana prezydenta o zabezpieczenie odpowiednich środków finansowych na przeprowadzenie pilotażowego programu powszechnej nauki jazdy na nartach dzieci z pierwszych klas bielskich szkół podstawowych. Na realizację projektu można rozpisać konkurs oraz zlecić to zadanie odpowiednio przygotowanej organizacji sportowej czy tez stowarzyszeniu sportowemu - mówił radny Przemysław Drabek.

Waldemar Jędrusiński, zastępca prezydenta miasta, stwierdził na wrześniowej sesji Rady Miejskiej, że to bardzo interesująca inicjatywa. - Jak każda inicjatywa musi zostać dobrze przeanalizowana, bo chodzi tu o środki publiczne. Nie jestem przeciwko temu pomysłowi, ale dodam tylko, że w ubiegłym sezonie ośrodek na Dębowcu był czynny tylko przez 42 dni. To też jest element, który trzeba wziąć pod uwagę - odpowiedział Waldemar Jędrusiński.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.