bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 października 2016
  • 9 października 2016
  • wyświetleń: 3702

Możesz pobiec w biegu charytatywnym lub oddać włosy

Za nami:

W najbliższą niedzielę biegacze z Podbeskidzia i okolic pokonają blisko 10 km, by wesprzeć trzyletnią Hanię Szymborską w walce z ostrą białaczką szpikową. Charytatywny Bieg pod hasłem "Biegniemy z Mają dla Hani Szymborskiej" wystartuje spod Karczmy pod Zaporą w Wapienicy o godz. 11:00 rano. W niedzielę pomagać będzie można na wiele sposobów, m.in. oddając książki.. i włosy.

bieg dla hani


Hania Szymborska to pełna energii i ogromnej ciekawości trzylatka. Dziewczynka choruje na ostrą białaczkę szpikową. W swoim krótkim życiu przeszła już intensywną chemioterapię, zintensyfikowane leczenie przygotowujące do przeszczepu szpiku kostnego i w końcu sam przeszczep. Obecnie Hania przebywa w szpitalu, walcząc z najpoważniejszym powikłaniem po przeszczepie (GVHD).

- Każdy, kto chciałby pomóc w leczeniu Hani, może wziąć udział w Charytatywnym Biegu pod hasłem "Biegniemy z Mają dla Hani Szymborskiej". Udział w nim jest bezpłatny. Liczymy jednak na Państwa wsparcie. Na miejscu będą zlokalizowane specjalne skarbonki Fundacji ISKIERKA, której Hania jest podopieczną, a które będzie można wypełnić kwotami dowolnej wysokości - mówi Katarzyna Piątek, organizatorka akcji.

Start biegu (dystans ok. 10 km) zaplanowany jest na niedzielę, 9 października w Bielsku-Białej, obok Karczmy pod Zaporą w Wapienicy, o godz. 11:00. Kilkanaście minut później odbędzie się również Bieg Rodzinny na dystansie około 2,5 km. Po biegu na najmłodszych uczestników czekają liczne atrakcje
i niespodzianki.

Bielski bieg jest już trzecim zainicjowanym przez Katarzynę Piątek, której córka Maja również walczyła z nowotworem. Frekwencja biegu przeszła jej oczekiwania i w zeszłym roku mieszkańcy Podbeskidzia pobiegli dla Klaudii, która niestety po kilku miesiącach przegrała walkę z nowotworem. Wrześniowy bieg dedykowany jest Hani Szymborskiej, jednak dzięki podmiotom, które przyłączyły się do akcji, będzie możliwość wsparcia także innych dzieci z chorobą nowotworową.

- Cieszymy się, że nasi podopieczni mają tak energicznych i pomysłowych rodziców. Z całego serca wspieramy podobne inicjatywy, ponieważ każda pomoc jest w przypadku dziecięcych nowotworów na wagę złota. Trzymamy kciuki za Hanię i za wszystkich, którzy się w tę akcję włączą. Oczywiście nie zabraknie nas na miejscu, gdzie będziemy służyć radą i pomocą - mówi Jolanta Czernicka-Siwecka, Prezes Fundacji Iskierka.

Obok strefy informacyjnej Fundacji ISKIERKA znajdzie się również punkt „Fundacji Przyjaźni We Girls”, gdzie odbędzie się zbiórka włosów na darmowe peruki dla dzieci dotkniętych chorobą nowotworową, a także stoisko Krwiodawstwa Katowice, przy którym będzie możliwość zarejestrowania się jako dawca szpiku. Najmłodsi, w ramach akcji „Książka za książkę” będą mogli ponadto podarować książkę wraz z dedykacją na rzecz dziecięcych oddziałów nowotworowych.

ZAPISY NA BIEG CHARYTATYWNY:
Zapisy na Bieg Główny : goo.gl/forms/1n1z5wwCqToFllMC2
Zapisy na Bieg Rodzinny : goo.gl/forms/M43KMmawOOicLoJR2
Od soboty zapisy możliwe tylko w dniu biegu w Biurze Biegu w godzinach 8:00 - 10:00.

Osoby, które nie mogą wziąć udziału w biegu, a chciałaby wesprzeć Hanię Szymborską, mogą dokonywać wpłat w postaci darowizny na podany poniżej numer subkonta :

Fundacja ISKIERKA na rzecz dzieci z chorobą nowotworową
02-460 Warszawa, ul. Daimlera 2
ING Bank Śląski nr konta :
92 1050 0099 6781 1000 1000 0484
1% KRS 0000248546
Cel szczegółowy „HANIA SZYMBORSKA” 

hania szymborska

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.