bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 października 2016
  • wyświetleń: 4246

Nasze miasto jest przyjazne rowerzystom? Tak twierdzi PTTK

Miasto Bielsko-Biała, podczas uroczystej gali VII Międzynarodowych Targów Rowerowych w Kielcach, otrzymało nagrodę w konkursie "Gmina Przyjazna Rowerzystom".

nagroda
Laureaci konkursu "Gmina przyjazna rowerzystom" · fot. UM Bielsko-Biała


Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, w ramach promocji turystyki rowerowej, od 2012 roku jest organizatorem ogólnopolskiego konkursu "Gmina przyjazna rowerzystom". Inicjatywa PTTK stanowi okazję do upowszechniania bezpiecznych form uprawiania turystyki rowerowej oraz promowania jednostek samorządowych, które tworzą najlepsze warunki dla zrównoważonego rozwoju ruchu rowerowego - przyjaznych rowerzystom.

Dzięki otrzymanej nagrodzie, Bielsko-Biała mogło również zaprezentować się na stoisku promocyjnym PTTK podczas targów rowerowych Kielce Bike-Expo 2016, gdzie rozdawano materiały zachęcające do uprawiania turystyki rowerowej w naszej gminie.

Bielsko-Biała zostało nagrodzone w kategorii od 100 000 do 300 000 mieszkańców. Certyfikat został przyznany za System Bezobsługowych Miejskich Wypożyczalni Rowerowych, Górskie Ścieżki Rowerowe "Enduro Trails" oraz szlaki rowerowe opracowane przez Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów.

certyfikat
Dyplom dla naszego miasta · fot. UM Bielsko-Biała

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.