bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 października 2016
  • wyświetleń: 5988

Rywalizowali o tytuł najlepszego policjanta ruchu drogowego - zdjęcia

W sobotnie przedpołudnie na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej odbyły się zawody, które miały wyłonić najlepszego policjanta ruchu drogowego na Podbeskidziu.

Policjanci z drogówki rywalizowali o tytuł najlepszego - 01.10.2016 · fot. KMP Bielsko-Biała


Uczestnicy zmagali się w czterech konkurencjach. Najlepsi okazali się policjanci z Żywca, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca podium, natomiast na trzeciej pozycji uplasował się się mł.asp. Marek Tarański z bielskiej drogówki.

Turniej został zorganizowany przez WORD w Bielsku-Białej oraz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku - Białej. W turnieju udział wzięło po trzech policjantów z terenu żywiecczyzny oraz z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, natomiast bielski garnizon reprezentowało czterech funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego. Uczestnicy zmagali się w czterech konkurencjach:
- test wiedzy z zakresu prawa jazdy kategorii B
- jazda na czas po wyznaczonym torze
- najwolniejsza jazda motocyklem po wyznaczonym torze
- udzielanie pierwszej pomocy

Konkurencje były trudne i wymagały od uczestników sporych umiejętności zarówno merytorycznych, technicznych, ale i sprawności fizycznej, z uwagi na jeden z elementów jazdy po wyznaczonym torze, który obejmował dobieg do pojazdu.

Jedną z trudniejszych konkurencji okazała się jak najwolniejsza jazda na motocyklu oraz pierwsza pomoc. Z testem wiedzy policjanci poradzili sobie znakomicie, z kolei jazda na czas po wyznaczonym torze, w dodatku z piłeczką tenisową na masce, momentami była niezwykle widowiskowa.

Cały turniej wygrał mł.asp. Daniel Ścieszka z KPP Żywiec, drugi na podium stanął mł.asp. Rafał Sternal również z Żywca, natomiast trzecie miejsce wywalczył mł.asp. Marek Tarański z Komendy w Bielsku-Białej. Nagrody oraz dyplomy zwycięzcom i pozostałym uczestnikom turnieju uroczyście wręczyli I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej podinsp. Krzysztof Czaja oraz Dyrektor WORD-u Pan Andrzej Listowski.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.