Reklama

Wiadomości

  • 8 grudnia 2010
  • wyświetleń: 3221

Policja rozbiła narkotykowy gang

Policjanci z Referatu do Walki z Przestępczością Narkotykową rozbili szajkę dilerów narkotyków. Sprawcy wprowadzili do obrotu prawie 14 kg amfetaminy o czarnorynkowej wartości ponad 110 tys. zł. Za przestępstwa te mogą trafić za kraty nawet na 10 lat.

Narkotyki
fot. Policja


Policjanci, ściśle współpracując z prokuratorami bielskiej Prokuratury Rejonowej Południe w toku postępowania zatrzymali aż dziesięć osób, którym przedstawiono zarzuty handlu narkotykami oraz posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych.

Mózgiem przedsięwzięcia był 50-latek ze Śląska. Diler w okresie od lipca 2009r. do marca 2010r. sprzedawał narkotyki 39-letniemu bielszczaninowi. Do transakcji dochodziło w restauracjach przy centrach handlowych i supermarketach.

Śledczy ustalili całą sieć powiązań pomiędzy zatrzymanymi dilerami oraz ich kontrahentami. Bielszczanin, który zakupił od 50-letniego dilera co najmniej 13,8 kg amfetaminy za łączną kwotę 110.400,00 zł, sprzedawał narkotyki czterem mieszkańcom Bielska-Białej w wieku od 18-38 lat, w tym 23 letniej kobiecie. Z kolei 23-latka przekazała część środków odurzających 22-letniemu mężczyźnie oraz innym osobom.

Pozostali ustaleni i zatrzymani sprawcy w wieku od 20-31 lat, odpowiedzą za posiadanie substancji psychotropowych w ilości od 5-100 gramów. Siedmiu zatrzymanych przyznało się do zarzucanych czynów i poddało się dobrowolnie karze. Skierowano już wobec nich wnioski do prokuratury i sądu o ukaranie bez przeprowadzenia rozprawy.

Za przestępstwa te grozi im 10 lat więzienia. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań osób powiązanych z dilerską szajką.

new / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.