bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 listopada 2011
  • 25 listopada 2011
  • wyświetleń: 4496

„Dzień bez futra” w Bielsku-Białej

Za nami:

25 listopada o godzinie 15.30 na ul. 11 Listopada pod pomnikiem Reksia odbędzie się happening „Kajtek symbolem wolności”, organizowany przez Vege Inicjatywę z okazji Ogólnopolskiego Dnia bez Futra. Na 18.00 zapraszamy do Galerii na Wzgórzu, na projekcję filmu „Skin Trade” oraz prezentację zdjęć Kajtka - uciekiniera z prawdziwej fermy futrzarskiej!

Reklama

kajtek, dzień bez futra
Kajtek · fot. Vege Inicjatywa


dzień bez futra


„Dzień bez futra” jest dwuelementową akcją, organizowaną w związku z ogólnopolskim Dniem bez Futra, obchodzonym 25 listopada. W tym roku bohaterem naszego wydarzenia jest srebrny lisek o imieniu Kajtek, którego historia nawiązuje do losów krowy Borutki - tak jak ona uciekł on z niewoli na północy Polski, ukrywał się przez kilka dni, po czym, dzięki staraniom wielkich ludzi, trafił do Przystani Ocalenie, gdzie może spokojnie cieszyć się życiem.

Kajtek, jako symbol Wolności, będzie bohaterem naszego krótkiego happeningu, który przedstawimy o 15.30 na placu pod pomnikiem Reksia, jak również motywem przewodnim podczas projekcji filmu „Skin Trade” w Galerii na Wzgórzu, rozpoczynającej się tego samego dnia o godzinie 18.00, a przedstawiającej realia przemysłu futrzarskiego. Kajtek, ze swoją wolą życia, manifestowaną obecnie w radosnym odnalezieniu się w Przystani, będzie kontrargumentem dla stwierdzenia, że zwierzęta należy hodować i zabijać dla futra, które - w obecnych czasach i w naszym klimacie - jest zwykłym zbytkiem i ludzkim kaprysem. Wstęp na film jest bezpłatny!

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem okrucieństwa związanego z funkcjonowaniem farm zwierząt futerkowych i uświadomienie polskiego konsumenta o bezsensie noszenia futra w obliczu całego wachlarza innych, dostępnych materiałów. Chcemy również przypomnieć społeczeństwu, że traktowane instrumentalnie zwierzęta, to żywe, zdolne do uczuć istoty, których życiu należy się szacunek, czego najlepszym dowodem jest Kajtek.

new / bielsko.info

źródło: Vege Inicjatywa

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.