bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 września 2016
  • 25 września 2016
  • wyświetleń: 4077

Śladami historii małej ojczyzny mieszkańców Olszówki

Za nami:

Stowarzyszenie Olszówka zaprasza w niedzielę 25 września na ostatnią w tym roku wycieczkę po Cygańskim Lesie.

wycieczka, stowarzyszenie olszówka
Konrad Korzeniowski prowadzi grupę wycieczkowiczów · fot. Łukasz JanochaWcześniej stowarzyszenie nie planowało organizacji tej wycieczki. Została ona wpisana do kalendarza na specjalne życzenie uczestników wcześniejszej, czerwcowej, którą prowadził Pan Konrad Korzeniowski. Wycieczkowicze zauroczeni wiedzą i osobowością prowadzącego, wręcz wymogli konieczność przeprowadzenia następnej. Bezpośrednim impulsem były pojawiające się wtedy pytania oraz nowe tematy.

Konrad Korzeniowski od lat jest bardzo aktywny na wielu forach internetowych. Jego cenne uwagi, opisy i prezentowane zdjęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród wszystkich miłośników dziejów naszego miasta. Teraz sprawdził się również jako świetny przewodnik.

- Podczas wycieczki odwiedzimy Diabelski Młyn, poznamy nieznane dzieje cmentarza niemieckiego pod Dębowcem, wejdziemy na Cuberniok zatrzymując się obok kamieni Seniora i Stekli. Pokażemy unikalne materiały ikonograficzne pokazujące tą część miasta na przestrzeni 100 lat - informuje Jacek Zachara ze Stowarzyszenia Olszówka.

Uczestnictwo w wycieczce jest bezpłatne, a spotkanie uczestników zaplanowano na niedzielę 25 września 2016 na godzinę 10.00 przy parkingu pod Dębowcem na skrzyżowaniu Al. Armii Krajowej z ul. Karbową w Bielsku-Białej.

Wycieczka odbywa się pod patronatem Bielsko-Bialskiego Towarzystwa Historycznego i portalu beskidia.pl

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.