Reklama

Wiadomości

  • 20 września 2016
  • 24 września 2016
  • wyświetleń: 18286

Świetna rola bielszczanina w filmie Tomasza Bagińskiego - wideo

Tomasz Drabek, aktor który urodził i wychował się w Bielsku-Białej, zagrał rolę Boruty w krótkometrażowym filmie "Twardowsky 2.0". Według krytyków bielszczanin swoją kreacją przyćmił nawet tytułowego Pana Twardowskiego, w którego wcielił się Robert Więckiewicz.

TOMASZ DRABEK
Kadr z filmu Twardowski 2.0 · fot. materiały prasowe


Projektowi Legendy Polskie, którego producentem jest Allegro, od początku towarzyszy duże zainteresowanie. W ciągu zaledwie kilkunastu tygodni w 2015 roku filmy "Smok" i "Twardowsky" wyświetlono ponad 6 mln razy. To imponujący wynik jeśli porównamy go do 8,3 mln widowni, jaką w 2015 roku zgromadziły w kinach wszystkie polskie filmy (źródło: Polski Instytut Sztuki Filmowej). Krótkometrażowe produkcje Legend Allegro zebrały tysiące pozytywnych komentarzy internautów.

W filmie "Twardowski 2.0" reżyser Tomasz Bagiński dał szanse bielszczaninowi, któremu w 2013 roku nie przedłużono umowy z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej. Tomasz Drabek wcielił się w rolę Boruty. - Powierzenie roli Boruty Tomaszowi Drabkowi to strzał w dziesiątkę. Każda scena z jego udziałem została świetnie napisana i jest nienachalnie zabawna. Swoją kreacją przyćmił nawet Roberta Więckiewicza - czytamy w recenzji Dawida Muszyńskiego na portalu naekranie.pl.

A jak Wam się podobał Tomasz Drabek w roli Boruty? Obejrzycie film i podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach!

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.