bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 września 2016
  • 5 października 2016
  • wyświetleń: 5852

Islam religią pokoju? Prelekcja pt. "Dżihad i samozagłada Zachodu"

Za nami:

Czy islam jest religią pokoju? Kiedy Europa stanie się islamska? Co różni nauczanie Jezusa Chrystusa od przesłania Mahometa? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań postarają się znaleźć publicysta Paweł Lisicki oraz pastor Marek Kmieć podczas prelekcji pt. "Dżihad i samozagłada Zachodu", która odbędzie się 5 października w Bielsku-Białej.

islam, lisicki, kmieć


- W Europie postępuje liczebny wzrost wyznawców Allaha. Potrzebujemy rozstrzygnąć, czy stanowi to dla nas zagrożenie, czy - jak chcą niektórzy - ubogacenie kultury Zachodu. Potrzebujemy mieć pewność, czy postchrześcijańskie i liberalne społeczeństwa zachodniej cywilizacji są w stanie intelektualnie i duchowo sprostać ekspansywnemu żywiołowi islamskiemu albo raczej, czy islam może zaakceptować, względnie tolerować wartości tych społeczeństw - rozważa Janusz Buzek, były poseł, organizator prelekcji w Bielsku-Białej.

Prelekcja "Dżihad i samozagłada Zachodu" odbędzie się 5 października w Hotelu Qubus przy ulicy Mostowej 2. Początek wydarzenia o godzinie 18.30. Wstęp wolny. Więcej szczegółów na Facebooku.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.