bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 września 2016
  • 26 września 2016
  • wyświetleń: 9109

Kilkaset bielszczan poznało wiek swojego serca. Nie jest dobrze...

Podczas Beskidzkiego Dnia Serca, w specjalnym namiocie kampanii "Ciśnienie na Życie", wiek swojego serca poznało aż 277 osób! Każdy, kto odwiedził namiot kampanii w Parku Słowackiego, mógł bezpłatnie zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi oraz zbadać wiek swojego serca za pomocą innowacyjnej aplikacji.

bezpłatne badanie ciśnienia
Beskidzki Dzień Serca. Bezpłatne badania profilaktyczne w Parku Słowackiego


Kampania "Ciśnienie na Życie" od trzech lat wspiera Beskidzki Dzień Serca. 23 września skontrolowano poziom ciśnienia, a także zbadano wiek serca wszystkich zainteresowanych mieszkańców Bielska-Białej. Okazało się, że wiek serca 73% przebadanych osób jest średnio wyższy o 23 lat od wieku metrykalnego! Na mieszkańców czekały również badania EKG i echo serca, wszelkie wątpliwości rozwiewał na miejscu dostępny lekarz.

Wiek serca pomaga określić innowacyjna aplikacja przygotowana specjalnie na potrzeby kampanii, która pozwala stwierdzić, czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu. Występuje ono wtedy, gdy obliczony wiek serca jest wyższy od wieku metrykalnego. Dobra wiadomość - wiek serca można obniżyć! Może to uczynić każdy, kto zmieni styl życia na bardziej zdrowy oraz w razie potrzeby będzie skutecznie leczył nadciśnienie tętnicze, cukrzycę czy hipercholesterolemię. Obniżeniu wieku serca sprzyja pozbycie się otyłości poprzez stosowanie zdrowej diety i zwiększenie aktywności fizycznej oraz rzucenie palenia. Osoby, u których występują odchylenia od tych wskaźników powinny regularnie konsultować swój stan zdrowia z lekarzem.

Akcja "Ciśnienie na Życie" ma na celu przekonanie Polaków do potrzeby dbania o swoje zdrowie, szczególnie w kontekście zdarzeń kardiologicznych. Z danych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego wynika bowiem, że choroby układu naczyniowo-sercowego odpowiadają za 48% zgonów w Polsce. Każdego dnia z powodu tych schorzeń umiera w naszym kraju prawie 500 osób.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.