bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 listopada 2011
  • wyświetleń: 2139

Bielsko-Biała: Gmina z Klimatem

Bielsko-Biała otrzymało główną nagrodę w konkursie „Gmina z Klimatem”.

Reklama

Na konkurs wpłynęły zgłoszenia z 27 gmin. Oceny zgłoszeń dokonało jury w skład którego weszli: przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, Dolnośląskiej Agencji Energii i Środowiska, portalu internetowego "Ziemia na rozdrożu" oraz reprezentant organizatora - Fundacji EkoRozwoju.

Przy wyborze gmin wzięte zostały pod uwagę kryteria odnoszące się do efektywności działań związanych z wykorzystaniem energii i ochroną klimatu, działania edukacyjne i promocyjne, strategiczne podejście, społeczny udział oraz innowacyjność zastosowanych rozwiązań. Dla zapewnienia szerszej reprezentatywności wzięto również pod uwagę charakter i wielkość gmin.

W nagrodzonych gminach Fundacja EkoRozwoju, we współpracy z samorządami, zorganizuje Festiwale "Energicznie dla Klimatu" dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Oprócz tytułu „Gmina z Klimatem” oraz nagrody - w formie Ekofestiwali dla mieszkańców, gmina zostanie zaproszona do udziału w profesjonalnej sesji zdjęciowej prezentującej działalność dla klimatu i energii dla potrzeb promocji na ogólnopolskiej wystawie „Gmina z Klimatem” oraz na konferencjach prasowych.

Konkurs jest realizowany w ramach projektu pn.: „Klimatyczna Energia - ogólnopolska kampania promująca racjonalne gospodarowanie energią”. Jego celem jest zainspirowanie samorządów lokalnych do proekologicznych działań związanych z ochroną klimatu i racjonalnym użyciem energii poprzez promocję dobrych praktyk gmin w tym zakresie.

aka / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.