Reklama

Wiadomości

  • 12 września 2016
  • 10 października 2016
  • wyświetleń: 33042

Prawie 9 tysięcy kibiców na otwarciu Stadionu Miejskiego - wideo

Prezydent Bielska-Białej przeciął wstęgę, chwilę potem obiekt został poświęcony przez biskupa ordynariusza diecezji bielsko-żywieckiej. W sobotę 8 października, po 4 latach budowy, oficjalnie otwarto Stadion Miejski. W wydarzeniu wzięło udział prawie 9 tysięcy kibiców. To frekwencyjny rekord w historii Podbeskidzia!W sobotę zaprezentowano piłkarskie drużyny dziecięco-młodzieżowe, odbył się także pokaz umiejętności piłkarskich z udziałem dzieci i młodzieży bielskich klubów sportowych. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał prezydent Jacek Krywult. W meczu "otwarcia" TS Podbeskidzie zmierzyło się ze Stalą Mielec. Drużyna z naszego miasta niestety przegrała 0:1. Osoby, które w sobotnie popołudnie wybrały się na stadion wysłuchały także koncertu Goorala. Podczas uroczystego otwarcia wystąpiła również Bielska Orkiestra Dęta.

W niedzielę odbył się Piknik Rodzinny - konkursy i zabawy połączone ze zwiedzaniem Stadionu Miejskiego, a także występy artystyczne. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez piłkarzy TS Podbeskidzie, BKS "Stal", BTS "Rekord" i LKS "Zapora" Wapienica. Nie zabrakło także czasu na wspomnienia, chociażby podczas meczu oldbojów pomiędzy drużynami BKS "Stal" i BBTS "Włókniarz" (1:2). Dodatkowo szereg atrakcji przygotowano także na parkingu przy stadionie - począwszy od zajęć ruchowych, licznych warsztatów, po wystawę piłkarskich pamiątek i spotkania z naszymi olimpijczykami. W trakcie drugiego dnia otwarcia stadionu odbyła się także Przedszkoliada czyli turniej piłkarski dla najmłodszych. Piknik Rodzinny zakończył koncert zespołu Turnioki.

Otwarcie Stadionu Miejskiego - 08.10.2016 · fot. UM Bielsko-Biała


Otwarcie Stadionu Miejskiego - Piknik Rodzinny - 09.10.2016 · fot. UM Bielsko-Biała

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.