bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 6 września 2016
  • 10 września 2016
  • wyświetleń: 3061

BEST CJO: na 20-lecie niespodzianki dla Czytelników bielsko.info

Artykuł sponsorowany:

Szkoła językowa BEST Centrum Języków Obcych obchodzi swoje 20-lecie! W artykule przygotowanym na tę okazję przedstawimy historię BEST (w trzech częściach, tutaj - część 1). Przeprowadziliśmy również wywiad z kierownikiem oddziału BEST CJO w Bielsku-Białej. Zachęcamy do lektury - z okazji 20. urodzin BEST CJO przygotowało niespodziankę dla Czytelników portalu bielsko.info.

Historia BEST cz. 1 - najszersza oferta językowa!

Szkoła językowa „Best” Centrum Języków Obcych powstaje w 1996r. w Tychach. Była to jedna z pierwszych szkół językowych na lokalnym rynku. Rok później zarządzanie szkołą objął Dariusz Wiśniewski, który funkcję dyrektora i właściciela placówki pełni do dnia dzisiejszego. Aż trudno uwierzyć, że na początku w BEST CJO uczono tylko 3 języków (angielski, francuski, niemiecki)! Szkoła współpracowała wówczas z 5. lektorów języków obcych i miała 70. Słuchaczy. Wszystko mieściło się w małym 3 pokojowym lokalu na 8 piętrze „Hotelu Tychy”.

Pomysłowość i odważne decyzje biznesowe Dyrektora pozwoliły na szybki rozwój szkoły pod kątem językowym: w 1998r. wprowadzony zostaje język hiszpański, a rok później - włoski. W 2001 roku w ofercie pojawia się rosyjski, w następnych latach BEST wprowadza kolejne języki europejskie: czeski, chorwacki, szwedzki, norweski, portugalski, grecki, holenderski i polski dla obcokrajowców. Szybko okazuje się, że zainteresowania językowe Klientów wybiegają także daleko poza Europę, dlatego szkoła sukcesywnie od 2005 roku wprowadza tak egzotyczne języki jak: arabski, japoński i chiński, a następnie perski, hebrajski i hindi. Na dzień dzisiejszy BEST CJO może pochwalić się największą ofertą językową wśród wszystkich szkół językowych, bo oferuje aż 28 języków świata.

BEST CJO stał się też największym regionalnym centrum językowym i prowadzi kursy w 5 oddziałach w: Tychach, Bieruniu, Czechowicach-Dziedzicach, Pszczynie i Bielsku-Białej. Oddział w Bielsku-Białej jest „najmłodszy” i powstał w 2011 roku. Mieści się przy ulicy Cechowej 13 na II piętrze.

To nie koniec naszej historii! Ciąg dalszy 20.09.2016

BEST CJO dzisiaj

Co w nowym roku szkolnym 2016/2017? Zapytaliśmy kierownika oddziału - Pana Damiana Koconia.

BEST Centrum Języków Obcych w Bielsku-Białej
Damian Kocoń, kierownik oddziału BEST CJO Bielsko-Biała


- Jakie kursy znajdziemy w tegorocznej ofercie BEST?

Damian Kocoń, kierownik oddziału BEST CJO Bielsko-Biała: Szeroki wachlarz języków, jaki mamy w ofercie, to bez wątpienia jeden z największych atutów naszej szkoły. Zacznę może od tego iż zbudowanie bogatej oferty kursów językowych to niełatwe zadanie. Wiąże się ono z licznymi wyzwaniami - w pierwszej kolejności nawiązaniem współpracy z lektorem, który posiada odpowiednie wykształcenie, ale także doświadczenie, umiejętność przekazywania wiedzy oraz organizacji całego procesu nauczania. Ponadto każdy kurs wymaga odpowiedniego przygotowania metodycznego - wyselekcjonowania i przygotowania najlepszych materiałów, a także ciągłych szkoleń w metodyce nauczania. Zamieszczenie danego języka w ofercie nie jest problemem. Sztuką jest zadbanie o to, aby każdy kurs charakteryzował wysoki poziom - na każdej płaszczyźnie. Dlatego właśnie szczególnie dumny jestem z faktu, że nasza oferta zawiera aż tyle pozycji. Znajdą tutaj Państwo: kursy standardowe języka angielskiego i niemieckiego, ale również ich rozwinięcia - kursy konwersacyjne, biznesowe, egzaminacyjne oraz dziecięce. W tym roku pojawiła się również nowość - kursy, których zwieńczeniem będzie egzamin międzynarodowy - TOEIC, WIDaF lub PTE. Wystarczy wykupić kurs, a egzamin międzynarodowy otrzymają Państwo bez żadnych dodatkowych opłat. Poza językiem angielskim i niemieckim mogą zapisać się Państwo na kursy języka hiszpańskiego, włoskiego, francuskiego, rosyjskiego, dwóch języków skandynawskich - norweskiego oraz szwedzkiego, a dla fanów orientu mamy w ofercie możliwość wzięcia udziału w kursie języka japońskiego. Ponadto, przygotowaliśmy specjalny kurs języka polskiego dla obcokrajowców, którzy przybyli do naszego kraju i stanęli w obliczu konieczności przyswojenia naszej rodzimej mowy. Możliwy jest również indywidualny tok nauki: w systemie 1:1 z lektorem. W tak bogatej ofercie z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

BEST Centrum Języków Obcych w Bielsku-Białej


- Czy można to jakoś sprawdzić?

D.K.: Oczywiście! We wrześniu, jak co roku, każdy zainteresowany naszymi kursami będzie mógł zapisać się na zajęcia pokazowe, co pozwoli uzyskać odpowiedzi na interesujące pytania i rozwiać wszystkie niejasności. To doskonały sposób, aby zapoznać się z naszą szkołą, jej ofertą, historią, możliwościami i przede wszystkim zobaczyć jak wyglądają interesujące nas zajęcia. Ponadto wrzesień to również czas, kiedy rusza ostatnia tura wakacyjnych kursów konwersacyjnych. To miesięczne, intensywne (zajęcia odbywają się od poniedziałku do czwartku) kursy języka angielskiego oparte na konwersacjach, będące doskonałym narzędziem do odświeżenia naszych zdolności, ale także opracowania całej gamy nowych zagadnień, które mogą przydać się na zagranicznych wakacjach lub w pracy.

- Co jest w cenie kursu?

D.K.: Kurs całoroczny daje naszym Kursantom mnóstwo korzyści, nie wliczając rzecz jasna głównego elementu jakim są zajęcia językowe . W cenie kursu całorocznego otrzymamy bowiem podręczniki, możliwość odbycia konsultacji z lektorem, udziału w konwersacjach, warsztatach językowych, a także imprezach kulturowych organizowanych przez BEST. Istotnym elementem naszej oferty są również egzaminy. Dla wszystkich Kursantów uczęszczających do grup egzaminacyjnych przygotowujemy test próbny, który umożliwi im sprawdzenie swoich kompetencji oraz stopnia przygotowania do poszczególnych egzaminów. Ponadto w naszej ofercie znajdą Państwo grupy, które kończą naukę nie tylko egzaminem wewnętrznym, ale i takie, które zakończone są prestiżowym egzaminem międzynarodowym - PTE, TOEIC lub WiDaF. Taki certyfikat bez wątpienia stanie się ozdobą każdego CV. Warto również wspomnieć, iż każdy Kursant otrzymuje dostęp do naszej platformy e-learningowej, tworzonej oraz sprawdzanej przez naszych lektorów i metodyków, a także biblioteki oraz filmoteki. Zakończenie każdego kursu to oczywiście egzamin końcowy, po zdaniu którego kursanci otrzymują dwujęzyczny certyfikat ukończenia kursu na danym poziomie, zgodnie z wytycznymi MEN.

BEST Centrum Języków Obcych w Bielsku-Białej


- Co zyskają Czytelnicy bielsko.info?

D.K.: Każdego roku przygotowujemy szereg atrakcyjnych promocji dla Czytelników bielsko.info. W tym roku promocje te mają jednak charakter wyjątkowy, ponieważ szkoła BEST CJO świętuje 20-lecie swojego istnienia. Jest to dla nas zatem czas niezwykły i pragniemy go z Państwem świętować. Z tej właśnie okazji przygotowaliśmy wyjątkowe rabaty urodziwe dla wszystkich, których zainteresuje nasza oferta. Każda osoba, która zgłosi się do nas do 14 dni od daty publikacji tego wywiadu i powoła się na niniejszy artykuł (przyniesie wydruk 1-szej strony lub poda hasło bielsko.info) otrzyma aż 100 zł rabatu na dowolny kurs językowy w naszej szkole. Aby zyskać kolejne 20 zł rabatu można dokonać zapisu on-line [link: www.bestcentrum.pl/zapisy] poprzez naszą stronę internetową wpisując kod promocyjny bielsko.info, a następnie daty dopełnienia formalności uzgodnić z konsultantem szkoły BEST.

- To naprawdę ciekawa oferta - dziękujemy za rozmowę.

D.K.: Dziękuję! Pozdrawiam Czytelników portalu bielsko.info i zachęcam do odwiedzin naszej szkoły i skorzystania z Promocji.

BEST Centrum Języków Obcych w Bielsku-Białej


Adres szkoły językowej BEST to:

„BEST” Centrum Języków Obcych
Bielsko-Biała, ul. Cechowa 13 (II piętro)

Tel. (33) 821 99 55 lub 500 161 868
Infolinia: 801 011 036
e-mail: bielsko@bestcentrum.pl
www.bestcentrum.pl
www.FaceBook.com/BestCentrum