bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 września 2016
  • wyświetleń: 12940

Kolejne zdarzenie drogowe na słynnym zakręcie drogi ekspresowej S1

W poniedziałek po południu miało miejsce kolejne zdarzenie drogowe na tzw. "zakręcie śmierci" w ciągu drogi krajowej S1 w Bielsku-Białej. Tym razem w zdarzeniu uczestniczyła ciężarówka, która zatrzymała się na barierkach oddzielających jezdnie i całkowicie zablokowała przejazd drogą S1 w kierunku Cieszyna.

kolizja, zakręt idiotów, ciężarówka
Kolejna kolizja na S1 w Bielsku-Białej - 05.09.2016 · fot. facebook.com/bielskiedrogi


Przypomnijmy, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uważa, że tzw. "zakręt śmierci" w Bielsku-Białej jest dobrze oznakowany. Według rzecznika GDDKiA przyczyną wielu zdarzeń drogowych w tym miejscu jest świadome lekceważenie przepisów drogowych oraz brawura kierujących.

Jak wynika z policyjnych statystyk to jeden z najniebezpieczniejszych odcinków dróg na Podbeskidziu. Serwis informacyjny Bielskie Drogi w ciągu ostatniego półrocza doliczył się blisko 250 zdarzeń drogowych na wspomnianym zakręcie - od drobnych kolizji, po groźne wypadki.

Więcej o sprawie pisaliśmy w sierpniu w artykule Zakręt śmierci dobrze oznakowany. Wina leży po stronie kierowców

Lokalizacja "zakrętu śmierci"

ups / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.