bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 listopada 2011
  • wyświetleń: 1300

Dwie osoby podtrute czadem

Czad znowu zaatakował. Dwie osoby: kobieta i mężczyzna zatruli się tlenkiem węgla w jednym z mieszkań przy ul. Sobieskiego w Bielsku-Białej. Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem. Źródłem emisji tlenku węgla był stary piec kaflowy.

Reklama

- Kiedy strażacy przybyli na miejsce zmierzyli stężenie gazu. Stwierdzili, że może ono powodować u człowieka złe samopoczucie i bóle głowy. Wygaszono piec, a do mieszkańców wezwano karetkę pogotowia - mówi rzeczniczka bielskiej PSP, Patrycja Pokrzywa.

Bielska straż pożarna po raz kolejny ostrzega: jeśli do ogrzania mieszkania używamy węgla i drewna, dokonujmy okresowych przeglądów nie rzadziej niż raz na trzy miesiące. Gdy używamy gazu ziemnego czy oleju opałowego - nie rzadziej niż raz na pół roku. Obowiązek przeglądu instalacji wentylacyjnej przynajmniej raz w roku spoczywa na zarządcy budynku lub właścicielu.

new / bielsko.info

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.