bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 26 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 6780

20-latek z dwoma promilami zatrzymany po policyjnym pościgu

W czwartek w nocy policjanci z bielskiej drogówki zatrzymali w pościgu 20-letniego kierowcę Volkswagena, który miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Za przestępstwo to grożą mu 2 lata więzienia. Stracił już prawo jazdy. Odpowie też za liczne wykroczenia, których dopuścił się w czasie ucieczki.

Około godziny 2.00, na ul. Żywieckiej w Bielsku-Białej, patrol zauważył Volkswagena Polo, którego kierowca wjechał na stację paliw, nie stosując się do obowiązujących znaków. Młody mężczyzna za kierownicą nie zareagował na sygnały mundurowych, którzy chcieli go zatrzymać i ukarać za popełnione wykroczenie. Kierowca przyspieszył i zaczął uciekać. Po drodze łamał wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego. Przejeżdżał skrzyżowania na czerwonym świetle, jechał "pod prąd" z nadmierną prędkością. Zajechał też drogę innemu kierowcy, stwarzając poważne zagrożenie.

Policjanci zatrzymali sprawcę na wysokości stadionu miejskiego. Jak się szybko okazało, kierowca uciekał, bo był pijany. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Stracił już prawo jazdy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat za kratami. Odpowie też za liczne wykroczenia, których dopuścił się w czasie ucieczki.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.