bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 25 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 3872

W Ratuszu powstanie nowe rada. Ma doradzać, pomagać i opiniować

Prezydent Miasta ogłosił komunikat o rozpoczęciu naboru kandydatów na członków Rady Działalności Pożytku Publicznego w Bielsku-Białej wybieranych przez organizacje pozarządowe.

Powołanie Rady Działalności Pożytku Publicznego w Bielsku-Białej ma na celu wzmocnienie i doskonalenie dialogu obywatelskiego pomiędzy miastem Bielsko-Biała a organizacjami pozarządowymi i podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rzecz mieszkańców Bielska-Białej.

- Jednym z filarów demokratycznego społeczeństwa są organizacje pozarządowe, a powołanie Rady Działalności Pożytku Publicznego w Bielsku-Białej ma umożliwić organizacjom realny wpływ na życie miasta na zasadzie partnerstwa. Rada stanowi wsparcie dla administracji samorządowej w realizacji części jej zadań - czytamy w uchwale, która powołała do życia Radę Działalności Pożytku Publicznego w Bielsku-Białej.

Kompetencje Rady Działalności Pożytku Publicznego określone są ustawowo i obejmują m.in. takie zadania, jak: opiniowanie projektów strategii oraz uchwał i aktów prawa miejscowego dotyczących sfery pożytku publicznego, wyrażanie opinii w sprawach dotyczących funkcjonowania organizacji, zlecania im zadań publicznych, udzielanie pomocy w przypadku sporów pomiędzy organizacjami a administracją publiczną.

Więcej szczegółów oraz karta zgłoszenia kandydata na stronie Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.