bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 23 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 5074

Czy bielszczanin zostanie polskim supersędzią roku?

Wśród nominowanych do tytułu Obywatelskiego Sędziego Roku jest przedstawiciel bielskiej Temidy. Nazwisko zwycięzcy poznamy pod koniec września.

Laureata ogólnopolskiego konkursu, który organizuje Fundacja Court Watch Polska, wybierze kapituła złożona z przedstawicieli środowiska sędziowskiego, organizacji społecznych oraz publicystów i dziennikarzy zajmujących się tematyką sądowniczą.

O prestiżowy tytuł walczy w tym roku kilkudziesięciu pretendentów z całego kraju. Spośród nich kapituła wybierze sędziego, który w ciągu ostatnich 12 miesięcy podejmował działania mające na celu wzmocnienie społecznego zaufania do wymiaru sprawiedliwości, a także zwiększenie wrażliwości całego środowiska sędziowskiego na potrzeby obywateli.

Kandydatów do tytułu mógł zgłosić każdy. Nominacje były przyjmowane do 15 sierpnia. Wśród zgłoszonych znalazł się sędzia z Bielska-Białej. Konkurencja jest silna. Oprócz sędziego z Bielska-Białej o tytuł ubiegają się sędziowie z takich miast jak: Warszawa, Gdańsk, Gorzów, Szczecin i Katowice. Na tym etapie konkursu organizatorzy nie podają konkretnych nazwisk.

W 2015 roku laureatem pierwszego plebiscytu został sędzia Jarosław Gwizdak, prezes Sądu Rejonowego Katowice-Zachód. Wyróżniono go za gotowość do spojrzenia na pracę sądu z perspektywy obywatela. Sędzia Gwizdak dokonał m.in. osobistego audytu dostępności budynku sądu dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, podjął również szereg innych działań ułatwiających interesantom załatwianie spraw.

Nazwisko tegorocznego Obywatelskiego Sędziego Roku poznamy 27 września podczas konferencji podsumowującej Obywatelski Monitoring Sądów w sezonie 2015/2016.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.