bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 25 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 5879

Szkoła rodzenia w pigułce plus warsztaty chustonoszenia

Artykuł sponsorowany:

Po udanym starcie bielskiego oddziału szkoły rodzenia nadeszła pora na kolejne udogodnienia dla ciężarnych mieszkanek Bielska-Białej i okolic. Zajęcia Szkoły Rodzenia w weekendowej pigułce - to cykliczne wydarzenie, w czasie którego zainteresowani będą zdobywać niezbędną dla przyszłych rodziców wiedzę.

Szkole Rodzenia Cud Narodzin


Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, którzy z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w organizowanych przez nas bezpłatnych zajęciach szkoły rodzenia postanowiliśmy stworzyć możliwość pozyskania choć części przekazywanej przez naszych specjalistów wiedzy. Raz w miesiącu odbywać się będzie kilkugodzinne wydarzenie, gdzie w kameralnej atmosferze omawiać będziemy najbardziej istotne dla przyszłych rodziców tematy. Zajęcia poprowadzi położna i certyfikowany doradca laktacyjny Agata Pasterny, a wspomagać ją będą dietetyk, specjalistka chustonoszenia oraz fizjoterapeuta.

Szkoła Rodzenia Cud Narodzin


Pierwsze kilkugodzinne spotkanie "szkoła rodzenia w pigułce" odbędzie się w Bielsku-Białej już w sobotę 1 października od godz. 10:00, koszt zajęć to 140 zł/os, istnieje możliwość udziału z partnerem - ten bezpłatnie.

Tego dnia odbędą się również warsztaty chustonoszenia dla świeżo upieczonych rodziców. Warsztaty poprowadzi dobrze Wam znana Magdalena Chybiorz - nasza specjalistka od motania. Zajęcia praktyczne chustonoszenia rozpoczną się nieco wcześniej bo o 8 rano. Koszt warsztatów to 80zł/os - partner również bezpłatnie.

Szkoła Rodzenia Cud Narodzin


Aby uczestniczyć w szkole rodzenia w pigułce nie ma znaczenia zaawansowanie ciąży, tak jak ma to miejsce w przypadku edukacji prowadzonej w ramach finansowania z NFZ.

O Szkole Rodzenia Cud Narodzin:

Zajęcia w placówce, a także wizyty domowe realizuje m.in. Agata Pasterny - położna, certyfikowany doradca laktacyjny i ratownik medyczny, ciesząca się uznaniem pacjentek z powiatu cieszyńskiego, bielskiego i wodzisławskiego. Szkołę reprezentują także inne położne, dietetyk, fizjoterapeuta oraz inni specjaliści.

Opieka nad mamą i dzieckiem

- Przygotowanie do porodu to nie tylko nauka oddychania, choć takie wrażenie można odnieść, oglądając filmowe szkoły rodzenia - mówi z uśmiechem Agata Pasterny. - Nasze zajęcia obejmują wszystkie aspekty życia młodych matek: od sposobów trzymania dziecka, przez bezpieczną kąpiel, aż po przygotowanie emocjonalne na pojawienie się nowego członka rodziny.

Tematami zajęć są między innymi: metody łagodzenia bólu porodowego, pozycje do karmienia piersią, a także czynności pielęgnacyjne noworodka i pierwsza pomoc.

Na zajęciach mile widziane są nie tylko przyszłe mamy, ale także ojcowie. Każdy uczestnik może liczyć na indywidualną pomoc. Cud Narodzin zapewni bezpłatny dostęp do materiałów szkoleniowych.

Szkoła Rodzenia Cud Narodzin


Rodzice uzyskają darmowe wsparcie położnej także po porodzie. Wizyty domowe - w liczbie od 4 do 6, w zależności od potrzeb - łączą edukację z kontrolą stanu zdrowia maluszka i mamy.

W szkole rodzenia Cud Narodzin funkcjonuje również wypożyczalnia laktatorów, a personel aktywnie wspiera karmienie piersią legitymując się certyfikatem doradcy laktacyjnego CNOL.

Porównanie z podobnymi placówkami z Bielska, zwłaszcza pod kątem liczby wizyt edukacyjnych i patronażowych, wypada bardzo korzystnie dla Cudu Narodzin, a zatem i dla samych ciężarnych. Celem szkoły jest zapewnienie bezpłatnych usług położnej tam, gdzie do tej pory nie były one dostępne - głównie w małych miasteczkach na Śląsku, ale nie tylko.

Firma Inwest Partner Medycyna Sp. z o.o., przy której działa zarówno szkoła rodzenia, jak i hurtownia medyczna oraz sklep medyczny z refundacją NFZ, ma siedzibę w Goleszowie.

Więcej informacji o Cudzie Narodzin można znaleźć na stronie www.ipmed.pl, na infolinii +48 730-990-991, a także na profilu facebook.com/cudnarodzintwojapolozna oraz facebook.com/IPMed