bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 22 sierpnia 2016
  • 23 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 8341

Szansa na modernizację kolejnej linii kolejowej. Poseł zachęca do działania

Poseł Grzegorz Puda wznawia dyskusję na temat przywrócenia połączenia kolejowego między stolicą Podbeskidzia a Cieszynem.

pkp, wapienica
Stacja Bielsko-Biała Wapienica leży na trasie linii kolejowej nr 190 · fot. bielsko.info


- Bardzo ważne dla naszego regionu jest zwiększenie roli pasażerskiego transportu kolejowego w południowej części naszego województwa, a szczególnie perspektywa przywrócenia do ruchu całej długości linii kolejowej 190 Cieszyn - Bielsko-Biała - informuje poseł Grzegorz Puda.

W ubiegłym roku, w efekcie intensywnych działań samorządów powiatów cieszyńskiego i bielskiego oraz zaangażowaniu i przychylności władz samorządowych województwa, remont odcinka z Cieszyna do Goleszowa został uwzględniony w zakresie inwestycji kolejowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

- Linia kolejowa 190 może być dla mieszkańców miast Bielska-Białej i Skoczowa oraz gmin Jaworza i Jasienicy alternatywnym, niezależnym od infrastruktury drogowej środkiem transportu publicznego, co byłoby zgodne z trendami aktualnie promowanymi w całej Europie - dodaje parlamentarzysta.

W opinii Grzegorza Pudy szansą na znalezienie źródeł finansowania remontu odcinka linii nr 190 jest nowy Krajowy Program Kolejowy do 2023 r. skierowany przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa do konsultacji społecznych.

- W interesie wszystkich samorządów, przez obszar których przebiega linia 190 jest niedopuszczenie do całkowitej degradacji linii. Dlatego wystąpiłem z pismem do wszystkich gmin, których bezpośrednio lub pośrednio dotyczy sprawa wspomnianej linii. Sam również podjąłem już pewne kroki w Ministerstwie na rzecz przywrócenia ważnego dla nas połączenia i zamierzam kontynuować działania w najbliższym czasie - tłumaczy poseł.

Grzegorz Puda apeluje również do mieszkańców, aby sami również przesyłali do Ministerstwa uwagi do projektu Krajowego Programu Kolejowego. - Im więcej wniosków wpłynie, tym większa szansa na zauważenie problemu w Ministerstwie - kończy polityk. Termin składania uwag i wniosków do nowego KPK upływa z dniem 02.09.2016 r.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.