bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 22 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 8235

PKP wyremontuje linię kolejową do Krakowa. Jest pierwszy przetarg

Podróż koleją z Bielska-Białej do Krakowa trwa niespełna trzy godziny. W najbliższych latach czas przejazdu ma zostać skrócony, gdyż PKP PLK planuje remont linii kolejowej nr 117. Spółka ogłosiła przetarg na wykonanie dokumentacji przedprojektowej.

pkp, 117
Pociąg z Bielska-Białej do Krakowa Płaszowa · fot. bielsko.info


W sierpniu spółka PKP PLK ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji przedprojektowej dla projektów: ”Rewitalizacja linii kolejowej nr 117 Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona - Wadowice - gr. Województwa" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 2020 oraz "Rewitalizacja linii kolejowej nr 117 Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona - Bielsko Biała Główna na odcinku granica województwa - Bielsko Biała Główna" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Obecnie podróż z Bielska-Białej do Krakowa Płaszowa zajmuje około 2 godziny i 50 minut. Wszystko za sprawą kiepskiej infrastruktury kolejowej. Pociągi na linii nr 117 muszą stosować się do ograniczeń prędkości nawet do 40 km/h.

Byłoby świetnie, gdyby przy okazji inwestycji na torach, spółka PKP przypomniała sobie o zabytkowym dworcu Bielsko-Biała Wschód, który leży na szlaku linii nr 117.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.