bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 14 sierpnia 2016
  • 15 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 9546

Dziś większość sklepów jest nieczynna. PIP zapowiada kontrole

Za nami:

W poniedziałek 15 sierpnia obchodzimy Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Święto Wojska Polskiego, które jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

parking tesco
Pusty parking przy supermarkecie to rzadki widok · fot. bielsko.info


Zastępca głównego inspektora pracy Zbigniew Ryfka poinformował, że 15 sierpnia Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadzi nasilone kontrole placówek handlowych w całym kraju. Ponieważ dzień ten jest świętem państwowym i kościelnym, obowiązuje w nim zakaz pracy w handlu.

Przepis zakazujący pracy w święto w placówkach handlowych nie oznacza zakazu otwarcia placówki handlowej tego dnia. Nie ma bowiem przeszkód prawnych, aby w sklepach otwartych w święta pracę wykonywali ich właściciele lub inne osoby pracujące na podstawie umów cywilnych. W takim jednak przypadku trzeba mieć na uwadze przepisy Kodeksu pracy, zakazujące wykonywania pracy w ramach umów cywilnoprawnych, jeżeli jest ona świadczona w warunkach charakterystycznych dla stosunku pracy.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.