bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 12 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 2689

Policjanci zatrzymali młodych włamywaczy i odzyskali łupy

Policjanci z komisariatu III w Bielsku-Białej zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy są podejrzani o włamanie do jednej z restauracji w Szczyrku. Łupem włamywaczy padły elektronarzędzia. Za przestępstwo to dwójce dorosłych sprawców grozi do 10 lat za kratami. Ich nieletni wspólnik za swój czyn odpowie przed sądem rodzinnym.

Do włamania doszło końcem lipca w Szczyrku przy ul. Beskidzkiej. Sprawcy wyłamali zamki w drzwiach na zapleczu restauracji i przedarli się do środka. Skradli elektronarzędzia o wartości 500 zł. Policjanci poszukiwali włamywaczy. Gromadzili ślady i dowody. Sprawdzali każdy szczegół oraz informację, która mogła mieć związek z włamaniem.

Prowadzone czynności doprowadziły do ustalenia, że w przestępstwo to zamieszani są młodzi mieszkańcy Bielska-Białej w wieku od 16 do 26 lat. W środę kryminalni z bielskiej "trójki" zatrzymali sprawców. W czasie przeszukania ich mieszkań, odnaleźli część skradzionych łupów. 19-latek i jego 26-letni wspólnik są już po zarzutach. Grozi im do 10 lat więzienia. 16-latek za swój czyn odpowie przed sądem dla nieletnich.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.