bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 12 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 6639

Bielsko-żywieccy pielgrzymi dotarli na Jasną Górę - zdjęcia

Jubileuszowa 25. Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej weszła 11 sierpnia o 12.30 przed jasnogórski Szczyt. W tym roku trud pielgrzymowania podjęło 2 tys. 580 pątników. Strudzonych pielgrzymów powitał bp Roman Pindel.

Bielsko-żywieccy pielgrzymi już na Jasnej Górze - 11.08.2016 · fot. Biuro Prasowe Jasnej Góry / Krzysztof Świertok


Pątnicy na zakończenie pielgrzymki wzięli udział we Mszy św. odprawionej o na Szczycie. Eucharystii przewodniczył bp Roman Pindel. Słowa powitania w imieniu ojców i braci paulinów wypowiedział o. Mieczysław Polak, podprzeor sanktuarium.

- Jasna Góra jest nazywana często polską Kaną. Jest tak dlatego, że tu na Jasnej Górze dokonuje się przemiana, nie wody w wino jak w Kanie, ale przede wszystkim serca pielgrzyma, nieraz zawziętego, innym razem pełnego niepokoju, czy też nieporządku, przemiana w takie serce, które bije na podobieństwo serca Matki Jezusowej - podkreślił w homilii bp Roman Pindel

Pątnicy pielgrzymowali pod hasłem "Miłosierdzie źródłem nadziei". Grupy wyruszyły z: Cieszyna, Czechowic-Dziedzic, Andrychowa, Bielska-Białej i Oświęcimia. W zależności od miejsca wymarszu trasa liczyła od 180 do 230 km pokonywanych w czasie 5-6 dni. W pielgrzymce uczestniczyło ok. 37 księży, 18 kleryków oraz 30 sióstr zakonnych. Do pieszych pielgrzymów dołączyły dwie grupy rowerowe liczące łącznie 155 osób.

ab / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.