bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 10 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 4324

Seniorzy znęcali się nad swoimi żonami. Grozi im do 5 lat za kratami

Za znęcanie się fizyczne i psychiczne nad najbliższymi odpowiedzą dwaj mężczyźni, zatrzymani przez policjantów z komisariatu III w Bielsku-Białej. Seniorzy w wieku 85 i 79 lat, po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty. Za przemoc wobec krewnych grozi im do 5 lat za kratami.

Schemat działania sprawców przemocy w większości przypadków jest taki sam. Agresor pijany wraca do domu. Wszczyna awanturę, podczas której obraża swoją ofiarę i grozi jej śmiercią. Niejednokrotnie szarpie, popycha, bije i kopie. Tak zachowywali się dwaj starsi bielszczanie wobec swoich żon. Pokrzywdzone kobiety nie dały się zastraszyć i zwróciły się o pomoc do policjantów. Stróże prawa zatrzymali domowych oprawców. Obaj byli nietrzeźwi. Trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli już zarzuty. O ich dalszym losie rozstrzygnie teraz prokurator.

Przemoc to naruszanie nietykalności osobistej, stosowanie kar cielesnych, zadawanie cierpień psychicznych, wszelkie formy poniżania. To także brak opieki, który ma konsekwencje dla zdrowia fizycznego lub psychicznego. Przemocą jest także celowe zaniechanie działań, które mogłyby zapobiec krzywdzie.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.