bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 8 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 8661

Wspinaczka skałkowa w Bielsku-Białej? Nie ma problemu!

Mekką dla miłośników wspinaczki w województwie śląskim jest z całą pewnością Jura. Jakkolwiek najpopularniejsza, Jura nie jest jedynym miejscem w województwie śląskim, przyjaznym miłośnikom "skałkowania". Czy wiecie, że amatorów wspinaczki kuszą również beskidzkie skałki?

skałkowanie, straconka
Skałkowanie w Straconce · fot. www.hail.cba.pl


Miłośnikom "skałkowania" z pewnością znane są skały położone w lasach wokół Straconki, dzielnicy Bielska-Białej położonej na południowo-wschodnich obrzeżach miasta. Najłatwiej dojechać tam drogą łączącą Bielsko-Białą z Międzybrodziem Bialskim. Samochód można zaparkować nad leśniczówką przy ulicy Górskiej i tutaj rozpocząć pieszą wędrówkę ku wybranym skałom.

Tuż nad leśniczówką znajdują się: Mała Skała, Mnich, Głaz, Wysoka Skała, Wielki Kocioł i Kamieniołom Wyżni. Do wszystkich wymienionych powyżej skał dotrzeć można także z ostatniego przystanku autobusu miejskiego linii 11, cofając się kilkanaście metrów w dół do szerokiej rozjeżdżonej drogi szutrowej po prawej stronie. Następnie tą drogą w górę, aż do przekroczenia potoku. Szczegóły dotarcia do poszczególnych skał można znaleźć na stronie www.naszepagory.cba.pl.

Po drugiej stronie ulicy Górskiej znajduje się natomiast Mały Kamieniołom. Idąc w górę, powyżej kościoła, tuż obok apteki skręcamy w prawo w ulicę Małej Straconki, następnie w ulicy Rajdową, gdzie tuż za mostem w lewo prowadzi wyraźna ścieżka, która po kilku minutach spaceru doprowadzi nas do podstawy skałek.
skałkowanie, straconka
fot. www.hail.cba.pl

ab / bielsko.info, źródło: LOT Beskidy

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.