bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 6 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 3832

Plaga fałszywych wnuczków w Bielsku-Białej - policja apeluje

Bezwzględni oszuści znów dali o sobie znać. W czwartek od rana usiłowali wyłudzić pieniądze od kilku seniorów. Nie udało im się, bo ofiary wykazały się rozwagą i czujnością. Dlatego apelujemy! Bądźcie ostrożni, gdy nagle zadzwoni nieznajomy, bądź też osoba podająca się za krewnego i poprosi o pilną pożyczkę! Nie przekazujcie żadnych pieniędzy osobom, które telefonicznie podają się za członków rodziny.

Złodzieje są coraz bardziej zuchwali. Nie mają żadnych skrupułów. Ich ofiary to osoby starsze, samotne, schorowane, często tęskniące za kontaktem z bliskimi. Tylko w piątek telefony od nieznajomych odebrało już sześciu seniorów. Oszust lub oszustka, którzy podawali się za krewnych, tak kierowali rozmową, aby starsze osoby musiały się domyślać z kim rozmawiają. W czasie rozmowy, roztrzęsionym głosem, płacząc prosili o pomoc. Twierdzili, że spowodowali wypadek i trafią do więzienia na 2 lata, jeśli nie wpłacą kaucji. Prosili o pożyczkę pieniędzy w wysokości od 20 do 45 tysięcy zł. Na szczęście seniorzy nie uwierzyli w te słowa i nie dali się oszukać.

Śledczy poszukują teraz szajki oszustów, którzy podszywają się pod krewnych i usiłują w ten sposób wyłudzić pieniądze od starszych osób.

- Apelujemy do Państwa! Bądźcie ostrożni, gdy nagle zadzwoni nieznajomy, bądź też osoba podająca się za krewnego i poprosi o pilną pożyczkę! Nie przekazujcie żadnych pieniędzy osobom, które telefonicznie podają się za członków rodziny lub proszą o przekazanie pieniędzy osobie pośredniczącej - wzywa policja.

Każdy, kto zetknie się z takim sposobem działania przestępców, powinien natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji pod numer: 997 lub 112. Pamiętajmy, że szybkie powiadomienie policji przyczyni się do zatrzymania oszustów i przerwania ich przestępczej działalności.

- Jednocześnie apelujemy do dzieci i młodzieży o przekazanie naszych rad starszym rodzicom, babciom i dziadkom, którzy często pozostają sami w domu, a przez to narażeni są na działanie oszustów, domokrążców i innych - proszą mundurowi.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.